PARTNER PORTALU partner portalu

OPZZ o śmierci Jana Guza: Odszedł człowiek wielkiego formatu; osoba niezwykle wrażliwa społecznie

Odszedł człowiek wielkiego formatu. Osoba niezwykle wrażliwa społecznie, zawsze - bez względu na okoliczności - oddana sprawie pracowniczej i związkowej - napisało w komunikacie kierownictwo OPZZ po śmierci Jana Guza, przewodniczącego tego związku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

OPZZ o śmierci Jana Guza: Odszedł człowiek wielkiego formatu; osoba niezwykle wrażliwa społecznie

W piątek (24 maja) w Warszawie zmarł przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz. Miał 62 lata. Na czele OPZZ stał od 2004 r.

Jak przypomniało OPZZ, Jan Guz w czasie swojej działalności pełnił wiele funkcji społecznych m.in. radnego samorządu terytorialnego, wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, członka Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przewodniczącego Rady Programowej Ośrodka Studiów i Kształcenia Zawodowego, przewodniczącego Rady Statystyki.

Jan Guz jako przewodniczący OPZZ w 2004 roku został powołany na funkcję wiceprzewodniczącego Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, a od 2015 roku był wiceprzewodniczącym Rady Dialogu Społecznego. Był także członkiem władz międzynarodowych organizacji związkowych jak Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych.

Był również delegatem strony pracowników z Polski na sesje Międzynarodowej Konferencji Pracy. Był też autorem wielu publikacji z zakresu polityki społecznej i gospodarczej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.