Nowe miejsca pracy w SSSE

Firma Ortis - producent drewnianych okien i drzwi - uzyskała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zatrudni 10 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w SSSE

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

23 kwi 2013 13:17


Ortis zainwestuje w Suwałkach co najmniej 3 mln zł. Firma przy realizacji nowego przedsięwzięcia zobowiązała się również do stworzenia 10 nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie blisko 30 pracowników.

Robert Żyliński, prezes SSSE wyjaśnił, że firmy z reguły bardzo ostrożnie podchodzą do kwestii zatrudnienia, ale w praktyce jest tak, że potem jest ono dużo wyższe niż deklarowane. - Inwestor zamierza zrealizować nowy projekt inwestycyjny w branży tworzyw sztucznych. Planuje również zainstalowanie nowej linii produkcyjnej do wytwarzania recyklatu, czyli surowca wtórnego wytwarzanego z odpadów produkcyjnych powstałych w trakcie wytwarzania okien z profili PCV lub starych okien - wyjaśnia Robert Żyliński.

W ostatnim czasie, na terenie SSSE największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się grunty w najmłodszej podstrefie - Białystok.

Dotychczas sprzedano tam ponad połowę działek (22 ha), a swoje zakłady wybudowały takie firmy jak Masterpress i Bianor. Inwestorzy żywo interesują się również terenami w Suwałkach i Ełku.

- W najbliższym czasie zostaną wydane następne zezwolenia. Prowadzimy również zaawansowane rozmowy zmierzające do sprzedania kolejnych terenów m.in. w Białymstoku i Suwałkach - dodaje prezes.

Suwalska SSE powstała 16 lat temu. Dziś działalność w strefie prowadzi 70 firm, z kapitałem polskim i zagranicznym (m.in. z Niemiec, Danii, Austrii, Szwajcarii, Litwy, Holandii i Szwecji). W firmach takich jak Pfleiderer, Aquael, Malow, Porta Drzwi, Impress Decor itd. zatrudnionych jest w sumie 6 tys. osób, a wartość inwestycji poniesionych przez przedsiębiorców osiągnęła 1,7 mld zł.

Strefa obejmuje prawie 342,8 ha. O utworzenie nowej podstrefy w Łomży z niecierpliwością czekają władze miasta oraz firma z branży IT, która już na starcie deklaruje utworzenie stu miejsc pracy.

Na podpis ministra czeka także wniosek rozszerzeniowy o nowe tereny w Suwałkach i Ełku. O podstrefę zabiegają również Siemiatycze, Hajnówka i Narewka. W ubiegłorocznym rankingu "Rzeczpospolitej", dotyczącym specjalnych stref ekonomicznych w Polsce SSSE znalazła się na czwartym miejscu wśród 14. stref ekonomicznych, pod względem deklarowanych przez przedsiębiorców nowych miejsc pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.