Najwięcej start-upów powstaje w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Poznaniu

• Polskie przedsiębiorstwa na wczesnym etapie rozwoju tworzą wartościowe miejsca pracy, choć większość wciąż ma status mikroprzedsiębiorstw.
• Takie wnioski płyną z badania „Polskie Start-upy 2016” przeprowadzonego przez fundację Startup Poland we współpracy z Politechniką Warszawską.
• Start-up w polskich warunkach to firma, która przede wszystkim działa w warunkach skrajnej niepewności i poszukuje swojego modelu biznesowego – mówi Agata Maria Kowalczyk z fundacji Startup Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najwięcej start-upów powstaje w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Poznaniu

PODZIEL SIĘ


Autor: PTWP - Portal Spozywczy

www.portalspozywczy.pl

16 wrz 2016 20:57


Jak informuje PortalSpozywczy.pl  ponad jedna czwarta start-upów w Polsce powstaje w Warszawie. Kolejnymi ośrodkami są Kraków, Trójmiasto i Poznań.

- Reszta Polski goni liderów, ale robi to bardzo powoli – precyzuje Agata Maria Kowalczyk.

- Około trzech czwartych polskich start-upów sprzedaje swoje produkty i usługi innym przedsiębiorstwom i klientom korporacyjnym. Nie podejrzewam, żeby ten kierunek szybko miał się zmienić. Polska po prostu jest mocna w usługach dla biznesu i tak jeszcze przez jakiś czas zapewne pozostanie. Krajowe start-upy sprzedają swoje rozwiązania głównie do Unii Europejskiej, gdzie trafia ponad 50 proc. Kolejnym zagranicznym rynkiem zbytu są Stany Zjednoczone – dodaje Kowalczyk.

O sprawie czytaj 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.