Jak stać się dla pracodawcy kandydatem „na wagę złota”?

Ponad 500 osób ma skorzystać do końca roku z usług otwartego w poniedziałek Centrum Rozwoju Osobistego Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. Zakłada się, że ponad 30 proc. bezrobotnych po szkoleniach organizowanych przez centrum znajdzie zatrudnienie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak stać się dla pracodawcy kandydatem „na wagę złota”?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lut 2014 14:28


Koordynator centrum Sylwia Dymnicka-Iwaniuk wyjaśniła, że centrum będzie organizować szkolenia i warsztaty mające pomóc osobom bezrobotnym w znalezieniu pracy.

Poinformowała, że z usług centrum do końca roku może skorzystać ponad 500 bezrobotnych. Szacuje, że ponad 30 proc. z nich po szkoleniach i warsztatach może znaleźć zatrudnienie. Wyjaśniła, że będą organizowane mniej więcej trzytygodniowe szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy, w ramach których odbędą się m.in. zajęcia praktyczne i testy kompetencji. W szkoleniach uczestniczyć będą m.in. pracodawcy oraz specjaliści, np. wizażysta, prawnik, psycholog, stomatolog, aktor i filozof. Zakłada się, że do końca roku w tego typu szkoleniach weźmie udział ponad 300 osób. Dla ponad 200 osób mają być organizowane trzydniowe warsztaty oraz jednodniowe porady.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku Roland Budnik tłumaczy, że podczas szkoleń będą udzielane porady bardzo konkretnie odpowiadające na potrzeby bezrobotnych. "Jak np. za 15 zł ubrać się ładnie w lumpeksie i pójść na rozmowę, i dobrze się zaprezentować; będą spotkania ze stomatologiem, który powie w jaki sposób tanio poprawić stan uzębienia, jakie usługi może sfinansować NFZ" - wyjaśnił. Aktor ma mieć zajęcia poświęcone tzw. mowie ciała, psycholog m.in. na temat poczucia własnej wartości i jego roli w życiu, a filozof ma przedstawić różne filozofie i ich wpływ na życie.

"Oferty pracy są, tylko poszukujący zatrudnienia nie zawsze wiedzą, jak sprostać oczekiwaniom pracodawcy, jak zaprezentować swoje atuty i tego będziemy uczyć" - tłumaczy.

Budnik poinformował dziennikarzy, że jest to pierwsza w kraju tego typu placówka. "To będzie miejsce, gdzie specjaliści pomogą, nauczą pewnych metod, technik poszukiwania pracy, jak to robić, jak się przygotowywać do rozmowy z pracodawcą, jak się prezentować" - tłumaczył.

Uczestnicy zajęć w centrum będą mieli do dyspozycji 10 komputerów z dostępem do internetu.

Z usług centrum mogą skorzystać osoby zarejestrowane w PUP w Gdańsku, które zostaną zakwalifikowane m.in. na podstawie rozmowy z doradcą zawodowym.

Centrum będące częścią PUP mieści się w Domu Technika NOT w Gdańsku przy ul. Rajskiej. Jego działalność będzie finansowana głównie z Funduszu Pracy przeznaczonego na szkolenia. Przygotowanie dwóch pomieszczeń na potrzeby centrum sfinansowano z budżetu Gdańska.

W Gdańsku zarejestrowanych jest niespełna 14 tys. bezrobotnych. Na koniec 2013 roku stopa bezrobocia w mieście wynosiła 6,6 procent. W woj. pomorskim stopa bezrobocia wynosiła 13,3 proc., a bez pracy było 114 tys. osób.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.