Inspektorzy PIP też chcą mieć wolne niedziele

Przez zakaz handlu w niedziele Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy zyskali nowe obowiązki - mają kontrolować, czy przedsiębiorcy nie próbują ominąć nowego prawa. W każdym powiecie ma dyżurować co najmniej jeden inspektor. Zdaniem Związku Zawodowego Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy (ZZPPIP) prowadzi to do naruszenia prawa, bo inspektorzy mogą pracować w niedziele, ale tylko w wyjątkowych przypadkach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Inspektorzy PIP też chcą mieć wolne niedziele

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

13 mar 2018 19:30


Związkowcy uważają, że systematyczne sprawdzanie sklepów w każdy dzień wolny od handlu wyjątkiem nie jest - kontrola powszechnie obowiązujących przepisów to zwykłe zadanie inspektorskie - informuje Dziennik.pl.

Związkowcy domagają się takiego zaplanowania obowiązków, aby kontrolerzy nie musieli na stałe pracować np. w co drugą albo co trzecią niedzielę. Wysłali już w tej sprawie pismo do głównego inspektora pracy. 

- W piśmie sygnalizujemy jedynie, że jeśli inspektorzy pracy będą musieli systematycznie wykonywać obowiązki w niedziele w związku z koniecznością nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o zakazie handlu, to dojdzie do naruszenia art. 58 ust. 3 ustawy o PIP. Nie protestujemy przeciwko zakazowi, nie kwestionujemy zasadności nowych regulacji, ale jeśli na trwałe mamy pracować w niedziele, to nie można twierdzić, że taka praca ma wyjątkowy charakter - podkreśla na łamach Dziennik.pl Przemysław Róziewicz, przewodniczący ZZPPIP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

zbyszko 2018-04-16 03:19:52

PIP niech się zabierze za Milmex, który od ponad 4 lat nie płaci pracownikom wynagrodzeń!