Fuzja kancelarii: Powstanie szósta największa firma prawnicza na świecie

• Kancelarie CMS, Nabarro i Olswang połączą się, tworząc szóstą firmę na świecie pod względem liczby prawników oraz szóstą kancelarię pod względem wysokości przychodów w Wielkiej Brytanii.
• Decyzję o fuzji poparli większością głosów partnerzy trzech zaangażowanych firm prawniczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fuzja kancelarii: Powstanie szósta największa firma prawnicza na świecie

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

14 paź 2016 18:33


Fuzja – która zostanie sfinalizowana 1 maja 2017 r. – będzie największą w historii rynku usług prawnych w Wielkiej Brytanii. Nowa firma będzie działała pod marką CMS, a brytyjska spółka przyjmie nazwę CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang LLP. Dzięki połączeniu potencjału trzech kancelarii, klienci otrzymają wiedzę i doświadczenie ponad 4,500 prawników, w tym niemal 2,500 w Wielkiej Brytanii. Nowa firma prawnicza będzie liczyć w sumie ponad 7,500 pracowników, w tym ok. 1000 partnerów, w 65 biurach zlokalizowanych w 36 krajach, a łączne przychody wyniosą ponad 1,2 mld euro w skali światowej oraz ok. 450 mln GBP na rynku brytyjskim.

CMS jest największą w Europie i jedną z największych na świecie firm prawniczych, posiada sieć 60 biur oraz długą tradycję działalności w londyńskim City. Nabarro to jeden z pionierów w londyńskim City oraz lider rynku nieruchomościowego. Wyróżnia się mocną pozycją także w doradztwie przy projektach infrastrukturalnych, w zakresie rynków kapitałowych czy ochrony zdrowia. Olswang z kolei jest międzynarodową firmą prawniczą o ustalonej renomie wiodącego doradcy dla sektora technologii, mediów i telekomunikacji oraz w prawie własności intelektualnej. Prawnicy z tej kancelarii specjalizują się również w obsłudze klientów m.in. z sektora nieruchomościowego i handlu oraz farmaceutycznego i ochrony zdrowia.

 „Obecna fuzja to bardzo ważny moment dla naszych klientów i prawników. Pragniemy oferować najwyższej jakości doradztwo prawne, wsparte wiedzą branżową i znajomością najnowszych trendów, a przede wszystkim kompetencjami i doświadczeniem zespołów utalentowanych prawników. Dlatego pragniemy być dynamiczną organizacją, czerpiącą z potencjału nowych technologii, wyróżniającą się kulturą organizacyjną opartą na różnorodności i akceptacji oraz oferującą możliwości wszechstronnego rozwoju zawodowego” - podkreśla Penelope Warne, senior partner CMS w Wielkiej Brytanii.

„Fuzja ta przyczynia się do zmian na rynku usług prawnych. Powstanie nowoczesna firma, która łączy zdolność do działania na szeroką skalę z wyjątkową znajomością potrzeb poszczególnych sektorów i dogłębną wiedzą branżową. Firma, której wspólny fundament stanowi koncentracja na potrzebach klientów i prawników, zobowiązanie wspierania różnorodności oraz rozwoju. To także istotna zmiana pod kątem dalszych planów rozwoju CMS w skali globalnej” – kontynuuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.