Asseco zainwestowało w polski start-up - Modulus

• Asseco Poland zainwestowało w polski start-up - spółkę Modulus, zajmującą się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań chmurowych oraz świadczeniem usług w zakresie projektowania UI/UX.
• Jest to pierwsza tego typu inwestycja Asseco na polskim rynku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Asseco zainwestowało w polski start-up - Modulus

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

6 paź 2016 10:29


- Dziś wiele mówi się w Polsce i na świecie o rosnącej roli start-up'ów w rozwoju produktów w sektorze nowych technologii. Asseco od dawna z uwagą przygląda się temu rynkowi w poszukiwaniu innowacyjnych produktów oraz zespołów o nieprzeciętnym potencjale. Modulus prezentuje światowy poziom i jestem przekonany, że ten zespół wniesie wiele wartości do naszej Grupy - powiedział prezes Asseco Poland Adam Góral.

Prezes Modulus Mikołaj Dunikowski podkreślił, iż wejście do Grupy Asseco pozwoli na szybszą realizację globalnych ambicji firmy.

Modulus - ekspercki software house z Krakowa, dostarcza innowacyjne rozwiązania IT w zakresie Software as a Service (SaaS), platform cloud'owych (PSaaS), oraz usługi z zakresu projektowania User Interface (UI) oraz User Experience (UX).

Czytaj też: Polskie start-upy zwiększają zatrudnienie

Inwestycja jest konsekwencją realizacji strategii rozwoju własnych innowacyjnych produktów informatycznych oraz zaawansowanych usług IT związanych z projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych.

Zakup udziałów w spółce Modulus wpisuje się w strategię Asseco, koncentrującą się na rozwoju przez akwizycje oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014). W 2015 r. przychody grupy wyniosły 7,26 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Artur 2016-10-06 15:20:47

Korzystaliście kiedykolwiek z Platform Startowych? Chciałbym się dowiedzieć jak działa się z np Technoparkiem w Kielcach? Ich oferta wygląda imponująco.