×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Oferty pracy zalewają rynek. Wyróżniają się dwie branże

  • Justyna Koc
    jk
  • 17 sty 2022 20:00

W grudniu 2021 roku na portalach rekrutacyjnych opublikowano około 236 tys. nowych ofert pracy. To o 34 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wynika z badania Grant Thornton i firmy Element.

Oferty pracy zalewają rynek. Wyróżniają się dwie branże
Jak wynika z danych zebranych przez firmę Element dla Grant Thornton, liczba nowych ogłoszeń o pracę utrzymuje się na wysokim poziomie (Fot. Ant Rozetsky/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W grudniu 2021 roku największy wzrost liczby ofert pracy zanotowano wśród zawodów prawniczych (o 108 proc. rok do roku).
  • Wzmożone zainteresowanie obserwujemy również wśród specjalistów związanych z zarządzaniem ludźmi – odnotowujemy wzrost liczby ofert pracy o 59 proc.
  • Najwięcej ofert było w Warszawie (32,6 tys. ofert pracy), Krakowie (15,8 tys.) oraz we Wrocławiu (9,1 tys.).

Kolejny miesiąc z rzędu z rynku pracy płyną optymistyczne wieści. Jak wynika z danych zebranych przez firmę Element dla Grant Thornton, liczba nowych ogłoszeń o pracę utrzymuje się na wysokim poziomie. W grudniu 2021 roku pracodawcy opublikowali na 50 największych portalach rekrutacyjnych 236 tys. nowych ofert. To o 34 proc. wyższy wynik niż w grudniu 2020 roku oraz – co jeszcze bardziej cieszy – o 12 proc. wyższy niż w grudniu 2019 roku, a więc przed wybuchem pandemii.

Źródło: Element i Grant Thornton
Źródło: Element i Grant Thornton

– To kolejna edycja naszego raportu, która daje nam powody do optymizmu i napawa dumą z polskich pracodawców. Jak wynika bowiem z naszej analizy, przez ostatnie siedem miesięcy liczba nowych ofert pracy osiąga rekordowe wyniki i jest nawet wyższa niż przed pandemią. W pierwszych miesiącach walki z koronawirusem trudno było sobie wyobrazić tak pozytywny scenariusz. Jednak te dane pokazują, że rodzimi pracodawcy w brawurowy sposób potrafili poradzić sobie ze skutkami pandemii i rozwijają się w jeszcze szybszym tempie niż przed jej wybuchem. Te wyniki to także dobry prognostyk na przyszłość, dlatego jestem przekonana, że polska gospodarka jest na tyle silna, że będzie w stanie skutecznie uporać się z kolejnymi falami koronawirusa – komentuje wyniki badania Monika Smulewicz, partner w Grant Thornton.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oferty pracy zalewają rynek. Wyróżniają się dwie branże

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA