PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

W ofertach pracy można przebierać jak w ulęgałkach. Rekordowy wzrost

 • Autor: PAP/JP
 • 10 sty 2022 11:20

W 2021 r. odnotowano niespotykane wzrosty e-ofert na rynku pracy, relatywnie najwięcej w tzw. zawodach biurowych - przekazała w poniedziałek Katedra Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

W ofertach pracy można przebierać jak w ulęgałkach. Rekordowy wzrost
Najwięcej ofert przybyło w zawodach biurowych, m.in. w call center, administracji biurowej, branży finansów i ekonomii oraz działach dot. zasobów ludzkich (fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w grudniu przyjął wartość zbliżoną do tej sprzed miesiąca.
 • "W grudniu działo się niewiele, ale cały rok był rekordowy dla rynku wakatów, na którym odnotowaliśmy niespotykane dotąd wzrosty" - wskazano w poniedziałkowej informacji WSIiZ i BIEC.
 • Jak podano, w całym ubiegłym roku relatywnie najwięcej ofert przybyło w zawodach biurowych, m.in. w call center, administracji biurowej, branży finansów i ekonomii oraz działach dot. zasobów ludzkich.

Stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyłączeniu bezrobotnych, biorących udział wyłącznie w pracach sezonowych, w ciągu roku malała. W samym listopadzie spadła o kolejne 0,2 pkt. proc. i wyniosła 5,5 proc., czyli o 0,5 pkt. proc. wyższa od historycznego minimum obserwowanego przed epidemią - zauważyli analitycy.

Jak podano, w całym ubiegłym roku relatywnie najwięcej ofert przybyło w zawodach biurowych, m.in. w call center, administracji biurowej, branży finansów i ekonomii oraz działach dot. zasobów ludzkich. Zwrócono uwagę, że w okresach obostrzeń epidemicznych obserwowano wyraźną redukcję liczby wakatów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Pozytywne zakończenie roku notujemy także dla branży nieruchomości" - zaznaczono. Według analityków było to związane z powrotami studentów oraz imigrantów zarobkowych oraz "wyjątkową aktywnością deweloperów". Z kolei redukcje ofert pracy odnotowano w reklamie oraz sprzedaży - przyczynił się do tego wzrost zainteresowania zakupami online i większy popyt na specjalistów z zakresu e-commerce niż tradycyjnych sprzedawców. Na spadek liczby ofert dla zawodów związanych z reklamą wpłynęła "działalność sieci społecznościowych oraz innych serwisów, za pośrednictwem których wyjątkowo łatwo można wypromować własny produkt".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: W ofertach pracy można przebierać jak w ulęgałkach. Rekordowy wzrost

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zenon 2022-01-10 21:07:31

  Jaka Katedra takie badanie i wnioski :)

 • . 2022-01-10 19:00:10

  To po ile kilo tych ulęgałek? I gdzie są dostępne? Dla jakich klientów? Bo dla mnie ten artykuł między bajki można włożyć.

 • Jan 2022-01-10 12:43:28

  Relatywnie dobry dla hotelarstwa? No to chyba drobne nadużycie. W roku 2020 był w tych branżach dramat. To teraz powrót nawet w minimalnym zakresie to faktycznie ogromny wzrost. Wszystko co się odbija od 0 szybko rośnie...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA