PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Prowadzenie kadr może być proste jak e-zakupy

PARTNER TEMATU TYGODNIA e-wu
  • Paweł Szygulski
    PSZ
  • 25 lis 2019 6:00

Cyfrowe systemy kadrowe stają się coraz bardziej powszechne, między innymi za sprawą niedawno wprowadzonych zmian w prawie. Nie trzeba już drukować i przechowywać ton pracowniczych dokumentów. Znacznie uprościć można też rozliczanie czasu pracy, urlopów czy zwolnień lekarskich. Podniesieniu efektywności i bezpieczeństwa towarzyszy jeszcze jedna korzyść - ekologiczna - czyli zmniejszenie negatywnej presji na środowisko naturalne.

Prowadzenie kadr może być proste jak e-zakupy
Adobe Stock
REKLAMA
  • Od początku 2019 roku nie ma już obowiązku prowadzenia teczek pracowników w formie papierowej.
  • Cyfryzacja kadr znacząco upraszcza zarządzanie danymi o pracownikach.
  • Zarządzanie kadrami zaczyna przypominać korzystanie z e-bankowości czy zakupy w internecie.

Cyfryzacja przedsiębiorstw jest dziś potrzebą chwili, jeśli chcą osiągać przewagi konkurencyjne. Bez implementowania technologii cyfrowych trudno sprostać konkurencji, która robi się coraz szybsza i coraz bardziej globalna.

Rozwój systemów informatycznych umożliwia choćby coraz bardziej kompleksowe zarządzanie kadrami. Dzięki nim można choćby śledzić zarówno czas wykonywanej pracy, zarządzać wnioskami urlopowymi, czy prowadzić teczkę pracownika.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zarządzanie kadrami jest wysoce złożonym procesem, zaś przechowywanie akt papierowych wydaje się szczególnie niepraktyczne, zwłaszcza w przypadku rozproszonej struktury organizacyjnej, przy której dokumentacja powstaje w wielu oddalonych od siebie miejscach.

- W tradycyjnym modelu, kiedy na przykład drukujemy wniosek urlopowy czy inne dokumenty, które potem archiwizujemy, to bardzo często się zdarza, że gdzieś po drodze giną, zanim jeszcze trafią do archiwum. Zdarza się też, że jakiś dokument zostanie źle wydrukowany, ale trafia do dokumentacji. W rozwiązaniach czysto cyfrowych nie ma takiego problemu, bo w ogóle nie trzeba nic drukować - tłumaczy Łukasz Wilman, założyciel firmy E-Wu, która oferuje system do zarządzania kadrami w przedsiębiorstwie.

Prowadzenie akt osobowych pracowników i ich przechowywanie w bezpiecznych warunkach należy do ustawowych obowiązków pracodawców. Od początku 2019 roku teczka pracownika może być prowadzona w formie elektronicznej. Co prawda wersje cyfrowe akt pracowniczych były stosowane już wcześniej, ale przed 2018 roku mogły pełnić rolę jedynie narzędzia wspomagającego dla tradycyjnych, papierowych akt. Teraz mogą być już jedyną formą gromadzonej dokumentacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prowadzenie kadr może być proste jak e-zakupy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA