PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rower nowym benefitem? Jest bezpieczny, ekologiczny i poprawia kondycję

PARTNER TEMATU TYGODNIA Arval - BNP Paribas Group

Karnet na siłownię, fitness czy basen w ostatnim czasie - z oczywistych powodów - przestał być benefitem. Firmy, które do tej pory wspierały aktywność sportową pracowników, stanęły pod ścianą. Kluby zamknięte na cztery spusty, a ile można zapraszać na wspólne ćwiczenia online? Rozwiązanie ich problemu znalazła firma Arval. Jako pierwsza na rynku przygotowała ofertę umożliwiającą wynajem roweru elektrycznego i klasycznego dla pracowników.

Rower nowym benefitem? Jest bezpieczny, ekologiczny i poprawia kondycję
(fot. Arval)
REKLAMA
  • Nieco ponad rok temu karty do klubów fitness, na basen czy siłownię znajdowały się na czele listy najpopularniejszych benefitów. Dziś ich popularność zdecydowanie spadła, a pracodawcy muszą dostosować ofertę benefitów do nowych realiów. 
  • To nie oznacza, że pracownicy, którzy do tej pory byli aktywni fizycznie, muszą ograniczyć się do prywatnych aktywności, wykonywanych po pracy. 
  • Na rynku pojawił się nowy benefit, który wesprze ich w dbaniu o formę i zapewni bezpieczny dojazd do pracy. To możliwość wynajmu rowerów elektrycznych i klasycznych dla pracowników.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w czasie II kwartału 2020 roku, czyli miesięcy, kiedy pandemia na dobre zaczęła panoszyć się na rynku pracy, wzrosła liczba pracowników, którzy odczuwali różnego typu dolegliwości zdrowotne. W sumie było to 10,5 mln spośród 27,3 mln osób, które kiedykolwiek pracowały. Najczęściej skarżyli się oni na bóle pleców, ramion, karku czy szyi oraz boleści w okolicach bioder lub kolan.

Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager w Arval Service Lease Polska (fot. Arval)
Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager w Arval Service Lease Polska (fot. Arval)

Trzeba też wspomnieć o problemach ze sferą psychiczną, na którą konsekwencje lockdownu mają ogromnie negatywny wpływ. GUS podaje, że wśród 16,3 mln pracujących w II kwartale 2020 r., 7,3 mln osób wskazało na występowanie w miejscu pracy czynników mających niekorzystny wpływ na dobrostan psychiczny. Najwięcej pracujących (24,2 proc.) wskazało na dużą presję czasu lub nadmierne obciążenie pracą.

Eksperci nie mają wątpliwości, że jedną z wielu przyczyn pogorszenia się stanu zdrowia pracowników jest spadek aktywności fizycznej. Przed pandemią dla wielu współpracowników wspólne wyjścia na siłownię czy zumbę po pracy były jednymi z elementów integracji, które miały zbawienny wpływ na zdrowie i kondycję pracowników. Mając w ręce opłaconą kartę na siłownię, również chętniej się na nią człowiek wybierał... Teraz tradycyjna forma benefitu w postaci zapewnienia dostępu do miejsc, w których uprawia się różne aktywności sportowe, jest niemożliwa. W ramach walki z pandemią COVID-19 są one zamknięte. Z raportu „Organizacja pracy w czasie pandemii. Wyzwania dla HR w 2021" opracowanego przez firmę doradczą EY wynika, że aż 20 procent firm zdecydowało się wycofać karty sportowe.

Rower pomoże

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Rower nowym benefitem? Jest bezpieczny, ekologiczny i poprawia kondycję

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • M 2021-05-02 20:21:56

    Rowery polskiej marki to KROSS, nie CROSS.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA