Współpraca dużych firm ze start-upami to element budowania państwowości - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski w Belwederze, inaugurując 11 lipca konferencję "Jak skutecznie zarządzać start-upem?". Konferencję zorganizowano w ramach projektu Start-upy w Pałacu.
- Autor:PAP/MIW
- •11 lip 2018 12:49

- Minister Kwiatkowski podkreślił, że uczestnicy spotkań mogą w obecności prezydenta opowiadać o swoich pomysłach, odkryciach, o tym, czym się na co dzień zajmują.
- Podczas spotkania mówiono m.in. o tym, jak nowi przedsiębiorcy z innowacyjnymi pomysłami powinni się przygotować i na co zwracać uwagę przy współpracy z korporacjami.
- Beata Cichocka-Tylman z PwC przekonywała, że start-upy są bardziej elastyczne i szybsze w działaniu niż korporacja. - Są też bardziej wyspecjalizowane i koncentrują się na ciągłych zmianach - dodała.
Kwiatkowski zaznaczył, że prezydent Duda realizuje program związany ze start-upami.
- To jest program, który z jednej strony obejmuje spotkania Start-upy w Pałacu. Takich spotkań było już cztery - mówił. Dodał, że na tych spotkaniach, ci którzy przechodzą przez sito eliminacji mogą w obecności prezydenta opowiadać o swoich pomysłach, odkryciach, o tym, czym się na co dzień zajmują.
- Ale też spotykamy się tutaj, w Belwederze, aby w ramach kilku różnych podprogramów, edycji spotkań, rozmawiać o konkretnych problemach, o tym, co spotykają na swojej drodze ci, którzy chcą się rozwijać, ci którzy mają dobry pomysł, ci którzy mają innowacyjne rozwiązania - dodał.
Kwiatkowski przypomniał, że wśród nagród gospodarczych prezydenta jest specjalna kategoria - nagroda wręczana w Rzeszowie podczas Kongresu 590, która jest skierowana także do start-upów.
- To jest też podkreślenie wagi, jaką darzy start-upy i to wszystko, co się wokół start-upów dzieje, pan prezydent - wskazał.
Podczas spotkania mówiono m.in. o tym, jak nowi przedsiębiorcy z innowacyjnymi pomysłami powinni się przygotować i na co zwracać uwagę przy współpracy z korporacjami.
- Nie sprzedajecie technologii. A macie taką tendencję, że na na spotkaniach z korporacjami najchętniej rozmawialibyście o technologii - mówiła Beata Cichocka-Tylman z PwC. Tymczasem, jak podkreśliła, konieczne jest opracowanie przede wszystkim modeli zastosowań danego pomysłu w konkretnej organizacji.
- To jest rola start-upów w tej chwili, żeby powiedzieć konkretnie korporacji, gdzie może zastosować jego rozwiązanie - mówiła. Dodała, że to start-upy powinny być inicjatorem, "popychać współpracę do przodu".

KOMENTARZE (8)