PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Unikatowa inicjatywa wsparcia dla młodego biznesu. Zainteresowanie ogromne

1,2 tys. pomysłów opartych na innowacyjnej usłudze lub produkcie wpłynęło od początku roku do sześciu platform dla start-upów z programu Polska Wschodnia - poinformowało MIiR. Ze wsparcia doradczego w ramach platform korzysta 150 przedsiębiorców.

  • Autor: PAP/AH
  • 4 cze 2019 12:12
Unikatowa inicjatywa wsparcia dla młodego biznesu. Zainteresowanie ogromne
To jedyny tego typu, realizowany na tak szeroką skalę program służący wsparciu rozwoju start-upów. fot. Shutterstock
REKLAMA
  • Platformy startowe to partnerstwa zrzeszające ośrodki innowacji, szkoły wyższe, fundusze venture capital i przedstawicieli biznesu.
  • Do 2023 roku szansę na rozwój otrzyma niemal 1,5 tys. najbardziej obiecujących pomysłów na biznes.
  • Do platform startowych mogą aplikować pojedyncze osoby lub zespoły, bez względu na miejsce zamieszkania; warunkiem jest jedynie założenie start-upu w Polsce Wschodniej.

"W Polsce nie ma drugiej inicjatywy, która tak kompleksowo wspiera innowacyjne pomysły biznesowe na tak wczesnym etapie ich rozwoju. Duże zainteresowanie platformami startowymi wśród pomysłodawców oznacza, że ten instrument skierowany do osób, które mają innowacyjny pomysł na usługę lub produkt i chcą skutecznie przekształcić go w dochodowy biznes, jest nie tylko popularny, ale przede wszystkim potrzebny" - wskazał cytowany we wtorkowym komunikacie wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Jak zaznaczono, to jedyny tego typu, realizowany na tak szeroką skalę program służący wsparciu rozwoju start-upów. "Do 2023 roku szansę na rozwój otrzyma niemal 1,5 tys. najbardziej obiecujących pomysłów na biznes" - podkreślono.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według MIiR od początku roku "już 1200 pomysłów biznesowych opartych na innowacyjnej usłudze lub produkcie wpłynęło do sześciu platform startowych programu Polska Wschodnia". Z "szytego na miarę" wsparcia doradczego służącego rozwojowi działalności start-upów w ramach tzw. inkubacji oferowanych przez platformy startowe korzysta ponad 150 przedsiębiorców - dodano.

Platformy startowe to - jak wyjaśniono - partnerstwa zrzeszające ośrodki innowacji, szkoły wyższe, fundusze venture capital i przedstawicieli biznesu.

"Inkubacja to intensywny program szkoleń, którego celem jest rozwój pomysłu i wypracowanie modelu biznesowego, przy wsparciu doświadczonego menedżera oraz pakietu usług dopasowanych do potrzeb start-upu (m.in. informatycznych, inżynieryjnych, marketingowych)" - czytamy. Inkubacja trwa klika miesięcy i jest bezpłatna. Można ją przejść w ramach określonej ścieżki branżowej, która wpisuje się w tzw. ponadregionalne inteligentne specjalizacje Polski Wschodniej, np. ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne), produkcja żywności, Smart City/Transport i motoryzacja czy lotnictwo - wyjaśniono.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Unikatowa inicjatywa wsparcia dla młodego biznesu. Zainteresowanie ogromne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA