PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wystartował pierwszy w Polsce fundusz Pracuj Ventures. Wesprze startupy HRTech i EduTech

Młode firmy zajmujące się technologiami wspierającymi HR oraz learning & development zyskały mocne wsparcie na rynku. Właśnie wystartował pierwszy w Polsce fundusz Pracuj Ventures. Ma wesprzeć startupy opracowujące rozwiązania z tej branży.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 8 maj 2019 13:17
Wystartował pierwszy w Polsce fundusz Pracuj Ventures. Wesprze startupy HRTech i EduTech
Na zdjęciu zespół Pracuj Ventures. (fot. Grupa Pracuj)
REKLAMA
  • Wystartował Pracuj Ventures – fundusz założony przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców.
  • Koncentruje się na inwestowaniu w młode firmy zajmujące się technologiami wspierającymi HR oraz learning & development.
  • To pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w regionie CEE corporate innovation funds.
  • O wyjątkowych strat-upach z całego świata, możliwościach finansowania czy rozwoju rozmawiać będziemy podczas European Strat-up days. Wydarzenia zorganizowanego w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w Katowicach między 13 a 15 maja.

Fundusz zamierza inwestować przede wszystkim w firmy na wczesnym etapie rozwoju, które znalazły pierwszych komercyjnych klientów. Partnerami zarządzającymi są Maciej Noga oraz Paweł Leks - współzałożyciele Grupy Pracuj.

- Inwestujemy i będziemy inwestować w innowacyjne oraz efektywne technologie. Ze względu na nasze doświadczenia (pracowali m.in. przy takich projektach jak Pracuj.pl, Rabota.ua, eRecruiter, Coders Lab, Beamery i Fitqbe) i wiedzę zdobyte w trakcie rozwijania Grupy Pracuj, możemy zaoferować najpełniejsze wsparcie osobom tworzącym produkty lub usługi HRTech i EduTech. Angażując własne środki, mamy znacznie lepszą motywację, aby zapewnić spółkom, w które inwestujemy maksymalne wsparcie merytoryczne i dostęp do naszych kontaktów. Chcemy być dla nich nie tylko inwestorami, ale także partnerami i doradcami - przekonuje Paweł Leks, partner zarządzający w Pracuj Ventures.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jakie wsparcie i dla ilu firm?

Fundusz będzie inwestował w innowacyjne przedsiębiorstwa HRTech i EduTech od 500 tysięcy do 2 milionów złotych. W ciągu najbliższych 3 lat zamierza wesprzeć ok. 10-12 firm. Pracuj Ventures nie ma z góry określonej puli środków, które zostaną zainwestowane w ciągu najbliższych lat. Będzie to uzależnione od liczby projektów. Jak podkreślają pomysłodawcy, fundusz działa na zasadach komercyjnych, ale jego celem jest rozwój rynku i wspieranie cennych inicjatyw, a nie jedynie zwrot z inwestycji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wystartował pierwszy w Polsce fundusz Pracuj Ventures. Wesprze startupy HRTech i EduTech

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA