PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tauron znów szuka startupów

  • Autor: PAP/JS
  • 23 wrz 2019 16:29

Zastosowanie internetu rzeczy w smart city i przemyśle 4.0, nowoczesna obsługa klienta czy rozwijanie inteligentnej energetyki domowej - to obszary, w których Tauron szuka chętne do współpracy startupy w trwającym do 21 października naborze do programu KPT ScaleUP.

Tauron znów szuka startupów
Pod tym kątem w rozpoczętym naborze do KPT ScaleUP Tauron chce preferować wykorzystanie chatbotów, machine learning i sztucznej inteligencji (fot. archiwum)
REKLAMA
  • Na uczestników czeka program akceleracyjny, dopasowany do ich potrzeb, z udziałem ekspertów technologicznych i biznesowych.
  • Młode firmy mogą liczyć na usługi doradcze i mentorskie o wartości, a także na grant, np. na przetestowanie produktu i dostosowanie go do potrzeb odbiorców.
  • Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy PARP nazwanej ScaleUP.
  • O wspieraniu starupów będziemy rozmawiać podczas debaty "Scena start-upowa Polski Wschodniej", która odbędzie się 25 września podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego. 

To już kolejne zaangażowanie Tauronu w poszukiwania współpracy z młodymi firmami, pod kątem znajdowania i wdrażania innowacji. Tauron był też m.in. głównym partnerem rozpoczętego w 2016 r. programu Pilot Maker Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, mającego łączyć korporacje ze startupami w obszarze nowych technologii.

Jak poinformował w poniedziałek Tauron, w kolejnej, czwartej już edycji również koordynowanego przez PARP programu KPT ScaleUP, poszukuje współpracy z młodymi firmami w obszarach m.in. projektowania inteligentnej energetyki domowej, automatyzacji i robotyzacji, nowoczesnej obsługi klienta, zastosowania internetu rzeczy w smart city i przemyśle 4.0, machine learning czy data mining.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jesteśmy zdeterminowani, aby Tauron pozostał liderem transformacji energetycznej w Polsce. Kluczowymi obszarami zmian są energetyka rozproszona, innowacje z przewodnią rolą digitalizacji oraz klientocentryczność. Dlatego w nowym naborze oczekujemy projektów z obszaru smart home, smart city, przemysłu 4.0, nowoczesnej obsługi klienta B2B i B2C czy inteligentnych usług sieciowych" - wymienił wiceprezes koncernu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju Jarosław Broda.

Czytaj też: 10 start-upów wyprzedzających przyszłość na VI Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku

Pod tym kątem w rozpoczętym naborze do KPT ScaleUP Tauron chce preferować wykorzystanie chatbotów, machine learning i sztucznej inteligencji do usprawnienia obsługi klienta oraz cyfryzacji sprzedaży. Pożądane będą też rozwiązania z obszaru smart home i pomysły, które przyczynią się do automatyzacji procesów przemysłowych i usług w zakresie zarządzania energią.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tauron znów szuka startupów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA