PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tauron zdecydował. Dziewięć start-upów otrzyma granty

  • Autor: GP
  • 22 cze 2017 17:45

Wspomagany przez Tauron konkurs Pilot Maker wskazał 9 start-upów, które mogą liczyć na granty wysokości 200 tysięcy złotych.

Tauron zdecydował. Dziewięć start-upów otrzyma granty
- Chcemy rozbudować kompetencje Grupy w modelu Open Innovation i uruchomić transfer wiedzy - zapewnia Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia. (fot. tauron.pl)
REKLAMA

• Oprócz wyłonienia laureatów Pilot Maker Tauron uruchamia także dedykowaną innowacjom spółkę - Magenta.

• Wspomniany Pilot Maker to program akceleracyjny dla firm, który kładzie szczególny nacisk na silną współpracę startupów z korporacjami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

W czwartek (22 czerwca) grupa Tauron poinformowała, że w ramach programu Pilot Maker wybrano dziewięć innowacyjnych pomysłów, które mają otrzymać fundusze i wsparcie od energetycznego giganta. Suma nie jest mała, bo granty to 200 tysięcy złotych na rozwój technologii.

Tauron jest partnerem projektu Pilot Maker.

Wśród pierwszych start-upów wybranych w ramach postępowania kwalifikacyjnego do fazy pilotażowej znalazły się: BM3, BonEffice, Enelion, iGrid Technology, InWill, OneMeter, Advanced Graphene Products; Every European Digital Poland i OPTIMAL Smart Hub.

Będą sprawdzać

W Tauronie zostaną przetestowane m.in technologie z obszaru dynamicznego balansowania mocy w sieci ładowarek; wysokosprawnych baterii magazynujących energię, nowatorskiego wykorzystania grafenu w energetyce, zdalnego zarządzania sieciami dystrybucyjnymi oraz monitorowania odpływu niskiego napięcia w stacjach transformatorowych. Start-upy przedstawiły także interesujące projekty w obszarze Smart Home i optymalizacji zużycia energii.

Czytaj też: Start-up Jobel.pro wspiera pracodawców

Współpracę energetycznego giganta ze start-upami ma uprościć i zdynamizować spółka Magenta Grupa Tauron. Jest ona propagatorem nowych rozwiązań i poszukuje przede wszystkim rozwiązań w obszarze inteligentnych technologii dla domu i elektromobilności

- Chcemy rozbudować kompetencje Grupy w modelu Open Innovation i uruchomić transfer wiedzy pomiędzy start-upami a Tauronem - podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia. - Działamy stopniowo i konsekwentnie. Powołaliśmy Magentę jako dynamiczną spółkę, która może być partnerem dla start-upów.

Pilot Maker to zaawansowany program akceleracyjny dla innowacji na polskim rynku. Jest realizowany przez techBrainers wraz z partnerem głównym w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Scale Up. Jego założeniem jest połączenie potencjału start-upów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tauron zdecydował. Dziewięć start-upów otrzyma granty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA