PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tauron, PGNiG, PGE, Poczta Polska: Giganci chcą start-upów

Tauron, PGNiG, Poczta Polska oraz PGE. Największe państwowe firmy w Polsce poszukują innowacji i podejmują współpracę z innowacyjnymi przedsiębiorcami. W zamian oferują swoją infrastrukturę, technologię i opiekę mentorów.

Tauron, PGNiG, PGE, Poczta Polska: Giganci chcą start-upów
Największe polskie firmy zdają sobie sprawę z korzyści płynących ze współpracy ze startupami. (fot. pixabay)
REKLAMA

• Poczta Polska i Bank Pocztowy otwierają się na innowacyjnych przedsiębiorców i liczą na usprawnienie obszarów takich jak bezpieczeństwo, edukacja czy komunikacja.

• Grupa Tauron przyznaje granty do 200 tys. złotych na rozwój technologii a PGNiG uruchamia pierwszy inkubator dla startupów w sektorze naftowo-gazowniczym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Z kolei PGE realizuje program z Politechniką Warszawską i liczy na nowe źródła przychodu dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.

*****

Państwowi giganci mają infrastrukturę i technologie, kadry złożone z wykwalifikowanych specjalistów i wysokie budżety na wdrażanie nowych rozwiązań. Zdają sobie jednocześnie sprawę, że nawet najlepiej naoliwiona maszyna potrzebuje ciągłych innowacji. Dlatego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom start-upów i zachęcają do współpracy. Co oferują?

Bank Pocztowy proponuje obopólne korzyści

Skorzystanie z potencjału, jaki daje współpraca ze start-upami w obszarach bezpieczeństwa, edukacji, komunikacji oraz narzędzi skierowanych do osób wykluczonych finansowo – takie założenia stawia przed sobą program "GammaRebels powered by Poczta Polska”.

Program daje możliwość nawiązania współpracy z jednym z największych polskich przedsiębiorstw, czyli Pocztą Polską. Operatorem projektu, który udziela wsparcia merytorycznego, jest HardGamma Ventures. Do drugiej tury naboru, która ruszyła 10 lipca, do programu dołączył również Bank Pocztowy i to on liczy na innowacyjne rozwiązania.

Startupy dla Banku Pocztowego będą m.in. wdrażać unijną dyrektywę PSD2. (fot. pixabay)
Startupy dla Banku Pocztowego będą m.in. wdrażać unijną dyrektywę PSD2. (fot. pixabay)

– Nawiązana współpraca może przynieść obopólne korzyści zarówno dla start-upów, jak i nas jako doświadczonych biznesowo partnerów – zapewnia Jerzy Konopka, członek zarządu Banku Pocztowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Tauron, PGNiG, PGE, Poczta Polska: Giganci chcą start-upów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Arek 2017-07-19 21:09:49

    "oferują swoją infrastrukturę, technologię i opiekę mentorów." Buacha cha !!!!!!!!! Czyli wszystko co najmniej potrzebne, a tego co naprawdę potrzeba - pieniędzy już jakby nie :)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA