×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

12 startupów zakwalifikowano do akceleratora KPT ScaleUp

  • Autor: PAP/JS
  • 13 lis 2017 17:02

Krakowski Park Technologiczny zakwalifikował 12 młodych firm technologicznych do drugiej edycji akceleratora KPT ScaleUp. Przedsięwzięcie jest jednym z dziesięciu ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach rządowego programu Start In Poland.

12 startupów zakwalifikowano do akceleratora KPT ScaleUp
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• W drugiej edycji naboru do 3-miesięcznego programu rozwoju startupów aplikowało blisko 100 firm.

• Spośród nich wybrano do udziału 12 młodych polskich podmiotów działających na rynku nie dłużej niż pięć lat i posiadających produkt lub prototyp rozwiązania wspierającego funkcjonowanie przedsiębiorstw w takich obszarach, jak innowacyjny przemysł i smart city.

KPT ScaleUp, realizowany przez Krakowski Park Technologiczny, koncentruje się na wspieraniu startupów tworzących innowacje dla przemysłu i smart city. Dla wybranych podmiotów przygotowany został intensywny program warsztatów, konsultacji i pracy nad wdrożeniami we współpracy z dziesięcioma partnerami.

"Nie potwierdziły się obawy, że po pierwszych rundach akceleracyjnych w Polsce zmniejszy się podaż dobrych projektów. Przeciwnie, w puli blisko 100 zgłoszeń, jakie wpłynęły do nas tym razem, było naprawdę sporo świetnie przygotowanych startupów" - ocenił Bartosz Józefowski koordynujący program.

W drugiej edycji KPT ScaleUp uczestniczą: Amage Systems oferujące system informatyczny do operacyjnego zarządzania inwestycjami przemysłowymi, Cervi Robotics oferujący autonomiczny garaż dla dronów przemysłowych, GetAnna z produktem usprawniającym proces sprzedaży w branży nieruchomości oraz Insignes Labs oferujący materiał antymikrobiotyczny przeznaczony do ochrony produktów z tworzyw sztucznych, farb i silikonów.

Wśród zakwalifikowanych firm znalazły się także: IOT System posiadający produkt dedykowany dla zarządców miejsc publicznych, Locky oferujący produkt umożliwiający zdalną kontrolę zamknięcia zamka w drzwiach, Optical Electronics produkujący inteligentne lampy pozwalające na redukuję kosztów zużycia energii elektrycznej, a także QuickerSim oferujący oprogramowanie do komputerowych obliczeń przepływu płynów i ciepła.

W grupie zakwalifikowanych firm są również: Shapespark z rozwiązaniem dla firm prezentujących klientom wizualizacje swoich produktów, Smart Schedules informujący pasażerów o rzeczywistym czasie odjazdu autobusów i tramwajów, bazując na aktualnym położeniu pojazdów (sygnał GPS) oraz natężeniu ruchu, TMA Labs koncentrujący się na automatyzacji procesu produkcji okien oraz ZEME Technologies rozwijający platformę dedykowaną dla wytwórców i odbiorców odpadów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 12 startupów zakwalifikowano do akceleratora KPT ScaleUp
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA