PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Startup na 5-tkę: Ministerstwo Rozwoju zachęca młodzież w Polsce wschodniej do biznesu

  • Autor: GP
  • 20 cze 2017 16:30

Wiceminister Adam Hamryszczak odwiedził finalistów konkursu „Startup na 5-tkę”, w ramach którego uczono jak pozyskiwać fundusze z Unii Europejskiej na własny biznes.

Startup na 5-tkę: Ministerstwo Rozwoju zachęca młodzież w Polsce wschodniej do biznesu
Finalistom konkursu pozwolono sprawdzić ich strategię wobec oceniających i przyznających środki z UE na innowacje. (fot.: facebook.com/polskawschodnia)
REKLAMA

• Konkurs, który rozstrzygnięto w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym był zwieńczeniem lekcji o środkach unijnych, realizowanych w ramach porozumienia z Ministerstwem Rozwoju.

• Do zmagań o tytuł „Start-upu na 5-tkę” stanęło 26 drużyn z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• - Cieszę się widząc zainteresowanie, jakie budzi tematyka platform startowych wśród młodych mieszkańców Polski Wschodniej - mówił o chcących się rozwijać w ramach konkursu młodych ludziach wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

 

We wtorek (20 czerwca) wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak odwiedził Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Urzędnik był gościem konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Start-up na 5-tkę”. W ramach tej rywalizacji uczniowie wschodnich regionów kraju spotkali się z praktykami biznesu i start-upowcami, a także zwiedzili teren parku. Ponadto zaprezentowali swoje pomysły na innowacyjny biznes.

Konkurs „Start-up na 5-tkę” umożliwił uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”, wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i kreatywnie rozwinąć pomysł na start-up, a także wziąć udział w symulacji ubiegania się o dotację unijną w Programie Polska Wschodnia (POPW).

Eksperci wskazali mocne i słabe strony zgłoszonych projektów 

Zadaniem zespołów w pierwszym etapie rywalizacji konkursowej było opracowanie specjalnie uproszczonego „wniosku o dofinansowanie” i przedstawienie w nim pomysłu na biznes. Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła pięć najbardziej interesujących, kierując się kryteriami stosowanymi podczas rozpatrywania wniosków o dofinansowanie w POPW.

W finałowym etapie konkursu, zwycięskie drużyny zaprezentowały swoje pomysły przed panelem ekspertów. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, gdyż właśnie w Lublinie działa jedna z trzech pilotażowych platform startowych POPW – Connect.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Startup na 5-tkę: Ministerstwo Rozwoju zachęca młodzież w Polsce wschodniej do biznesu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA