×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Startup: Jak odnieść sukces? Oto 8 rad dla startupowców

Aż 90 proc. startupów w dłuższej perspektywie może nie utrzymać się na rynku – przewiduje Startup Genome. Ale czy to znaczy, że startup skazany jest na porażkę? Niekoniecznie. Są sposoby, które ułatwią odniesienie sukcesu.

Startup: Jak odnieść sukces? Oto 8 rad dla startupowców
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• 2 proc. projektów osiąga wielki sukces, ale wielu nie udaje się przetrwać.

• 90 proc. młodych firm może w dłuższej perspektywie nie utrzymać się na rynku.

• Nie istnieje wzór, który gwarantowałby, że wszystko się uda, ale wyciągając właściwe wnioski znacznie zwiększymy szanse na sukces.

Oto 8 rad, które ułatwią sukces startupu:

Znajdź rozwiązanie, które jest potrzebne

Co mają wspólnego polskie start-upy, o których jest głośno w mediach? Otóż poza międzynarodowym uznaniem i skalą działania, mają wspólną cechę: udało im się rozwiązać konkretny problem użytkowników. A krok wcześniej, ich założyciele dostrzegli na rynku potrzebę, na którą mieli pomysł.

Czytaj też: Jak stworzyć własny start-up krok po kroku?

- Popytajmy znajomych czego potrzebują, przemyślmy jakie mamy kompetencje, poszukajmy dobrych pomysłów i upewnijmy się, że są one do zrealizowania przez nas – mówi Robert Paszkiewicz z OVH.

- Jeśli zatem potrafisz odpowiedzieć jednym zdaniem dla kogo przeznaczona jest usługa, nad którą pracujesz, jaką niszę chcesz zająć oraz wiesz, co sprawi, że klient skorzysta z twojego rozwiązania to znak, że jesteś na dobrej drodze - dodaje.

Doskonal ofertę

Zgodnie ze strategią lean start-up, stworzoną przez Erica Riesa, twórcę IMVU, prowadzenie młodej firmy polega na szybkim i ciągłym testowaniu swojej oferty wśród klientów.

- Dlaczego koncepcja lean może zainteresować? Choćby dlatego, że start-up założony i prowadzony zgodnie z metodą lean ma statystycznie większe szanse na sukces niż ten zakładany i prowadzony w inny sposób – mówi Robert Paszkiewicz.

Metodę prowadzenia firmy zaproponowaną przez Erica Riesa można sprowadzić do dwóch wskazówek, przy czym obydwie wiążą się z odwagą.

Masz pomysł? Postaraj się go wdrożyć. Testuj, jak działa i nie czekaj. Uwierz, że nic nigdy nie jest wystarczająco doskonałe, a ulepszać można bez końca - wyjaśnia

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Startup: Jak odnieść sukces? Oto 8 rad dla startupowców
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Artmetic 2017-09-26 00:49:15

    Dotacje unijne z NCBR, biznesplany: artmetic.pl

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA