×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Start-upy dostaną wsparcie

  • Autor: PAP/AT
  • 21 wrz 2017 6:42

Pilotażowy projekt "Wsparcie prawne dla start-upów" dostanie blisko pół miliona złotych.

Start-upy dostaną wsparcie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Prawie pół miliona złotych przeznaczono na finansowanie pilotażowego projektu "Wsparcie prawne dla start-upów" prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Inicjatywa skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność nie dłużej niż trzy lata, które znajdują się na etapie podpisywania umowy inwestycyjnej oraz mają dokument potwierdzający nawiązanie wstępnej relacji z inwestorem.

Dwie trzecie start-upów finansuje się ze środków własnych. I to wystarcza w początkowej fazie realizacji projektu, minimalizuje problemy w wypadku niepowodzenia. Ale przychodzi taki moment, kiedy rozwój innowacyjnego produktu czy usługi wymaga inwestora. Ważne, żeby relacje między inwestorem a właścicielem pomysłu były partnerskie. Dlatego uruchomiliśmy usługę prawnego wsparcie start-upów - mówi Patrycja Klarecka, prezes PARP-u.

Maksymalne wsparcie dla dla przedsiębiorstwa wynosi 10 tys. zł i jest finansowane z budżetu państwa. Pula środków przewidziana dla przedsiębiorców to 470 tys. zł.

Według najnowszego raportu Fundacji Start-up Poland niewiele młodych firm korzysta z zewnętrznego wsparcia finansowego. Ponad 60 proc. start-upów w Polsce nigdy nie miało inwestora, nie korzystało z dofinansowania czy dotacji. Z drugiej strony innowacyjne firmy przyciągają zagranicznych inwestorów. Z takiego wsparcia korzysta ok. 20 proc. firm.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Start-upy dostaną wsparcie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA