Start-up wyróżniony podczas European Start-up Days ambitnie patrzy na USA

ChallengeRocket, wrocławscy spece od pozyskiwania talentów, współpracują już z nVidią i IBM. Po European Start-up Days 2017 (ESD) mają za sobą przełomowy rok.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Start-up wyróżniony podczas European Start-up Days ambitnie patrzy na USA

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

14 lut 2018 20:00


- Zawsze fajnie znaleźć się w miejscu, w którym możemy sprawdzić, czy kierunek, w którym płyniemy, jest dobry. Takie potwierdzenie dostaliśmy w maju ub. roku w Katowicach na ESD. Nawiązaliśmy tam wiele ciekawych znajomości i spędziliśmy miło czas - Tomasz Florczak, kierujący ChallengeRocket, wspomina ubiegłoroczne European Start-up Days, podczas których start-up został wyróżniony.

 

ChallengeRocket myśli teraz o dynamicznym marszu w kierunku Ameryki. Firma zajmuje się tworzeniem bardzo poszukiwanych obecnie narzędzi do rekrutacji specjalistów IT. Organizuje tzw. hackathony - spotkania dla pasjonatów programowania.

W czasie hackathonu uczestnicy rywalizują, starając się stworzyć oprogramowanie pod konkretne potrzeby lub rozwiązujące dany problem. Jest to z jednej strony spotkanie rekrutacyjne, a z drugiej dobra zabawa, w czasie której można poddać ocenie swoje talenty. Nagrodą są często staże lub nawet posada w dużej, ważnej technologicznej firmie.

ChallengeRocket to przede wszystkim platforma SaaS za pomocą, której firmy mogą wykorzystywać kreatywne wyzwania programistyczne do odkrywania nowych talentów oraz efektywniejszej oceny kandydatów w trakcie procesów rekrutacyjnych. Start-up działa w obszarze technologii i innowacji praktycznie już o globalnym zasięgu.

* * *
W tym roku European Start-up Days - największe tego rodzaju wydarzenie w naszej części Europy - odbędą się 15-16 maja w katowickim Spodku. Dwa dni pełne wrażeń, zdarzeń, inspiracji. Ponad 50 prelegentów, 300 start-upów, ponad 2500 uczestników. Czytaj więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.