×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Start-up Jobel.pro wspiera pracodawców

  • Justyna Koc
    jk
  • 20 cze 2017 12:10

Z dniem 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o pracy tymczasowej. Na pracodawców spadają nowe obowiązki dotyczące ewidencji okresu pracy. W odpowiedzi na nowe potrzeby pracodawców, powstał start-up Jobel.pro.

Start-up Jobel.pro wspiera pracodawców
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Nowelizacja ustawy o pracy tymczasowej, która weszła w życie 1 czerwca 2017 roku nakłada na pracodawców obowiązek ewidencjonowania okresu pracy pracowników tymczasowych i przewiduje kary nawet do 30 tys. zł za nieprzestrzeganie nowych przepisów.

• W odpowiedzi na nowe wymagania rynku powstała platforma Jobel.pro, oferująca rozwiązanie spełniające wymogi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Obsługa pracy tymczasowej to niezwykle ważny element dla branży rekrutacyjnej. Pracodawcy cenią sobie elastyczność i bezpieczeństwo zatrudnienia tymczasowego, będące odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się zapotrzebowanie na pracę. Jednak wraz z nowymi przepisami uszczelniającymi limity czasu pracy tymczasowej mogą pojawić się niespotykane dotąd problemy.

Po raz pierwszy odpowiedzialnością za ewidencję okresu pracy pracowników tymczasowych zostaną obarczeni pracodawcy użytkownicy, a nie tylko agencje pracy tymczasowej. Co gorsza, niedostosowanie się do przepisów w terminie może grozić surowymi konsekwencjami - kary przewidziane w nowelizacji sięgają 30 tys. zł.

W odpowiedzi na nowe potrzeby pracodawców, powstał start-up Jobel.pro. - W świetle nowych przepisów wszystkie agencje pracy tymczasowej delegujące do danego pracodawcy powinny korzystać ze wspólnego rejestru pracowników, by uniknąć przypadkowego przekroczenia limitu okresu pracy. Pracodawca użytkownik musi mieć też ciągły dostęp do aktualnej listy pracowników tymczasowych na wypadek nagłej kontroli PIP przez okres co najmniej 72 miesięcy – mówi Dawid Widyna, pomysłodawca i założyciel Jobel.pro.

- Dodatkowo, sposób gromadzenia i przetwarzania danych musi spełniać wymogi GIODO dotyczące przechowywania i udostępniania danych pracowników - dodaje.

Jobel.pro to baza danych pracowników tymczasowych, dostępna przez Internet, 24 godziny na dobę dla wszystkich agencji wskazanych uprzednio przez pracodawcę. Baza budowana jest na bieżąco przez współpracujące agencje bez udziału pracodawcy, ale to pracodawca użytkownik pozostaje jej właścicielem. Dodatkowo każda zarejestrowana w systemie umowa jest sprawdzana pod kątem zgodności z obowiązującym prawem.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Start-up Jobel.pro wspiera pracodawców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA