PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Start-Up Challenge 2020: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

W czwartek (3 września) podczas European Start-Up Days, imprezy towarzyszącej XII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach, rozdano nagrody w konkursie Start-Up Challenge. Oto najlepsi z najlepszych.

Start-Up Challenge 2020: Oto najciekawsze start-upy w Polsce
(Fot. PTWP)
REKLAMA
  • Europejski Kongres Gospodarczy, którego organizatorem jest Grupa PTWP, już od 12 lat stwarza wszechstronne możliwości spotkań i prezentacji liderów biznesu z Polski, Europy i innych kontynentów, przyczyniając się do promocji Katowic.
  • Do tegorocznej edycji konkursu Start-up Challenge zgłosiły się start-upy z Polski, a także m.in. z Czech, Estonii, Francji, Islandii, Luksemburga, Wielkiej Brytanii, Węgier oraz USA.
  • W finale znalazło się 18 najlepszych start-upów, które walczyły o wygraną przed uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej – Europejskim Kongresem Gospodarczym oraz European Tech and Start-up Days, zgromadzonymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

- Co roku organizując Europejski Kongres Gospodarczy, mamy nadzieję, że nowy, innowacyjny biznes będzie łączył się z tym dojrzałym – z inwestorami. Dla nas szczególnie liczy się efektywność. Chcemy, aby to spotkanie przynosiło rezultaty – mówi Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP. – Do tegorocznej edycji konkursu Start-Up Challenge zgłosiło się 250 start-upów. Poziom był bardzo wysoki – dodaje.

W konkursie wystartowały start-upy z Polski, a także m.in. z Czech, Estonii, Francji, Islandii, Luksemburga, Wielkiej Brytanii, Węgier oraz USA. 18 z nich znalazło się w finale i walczyło o wygraną.

Zwycięzcy dołączą do zespołu Incredibles i otrzymają możliwość udziału w programie akceleracyjnym Incredibles powered by Sebastian Kulczyk. W ramach programu mają możliwość udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu.

W kategorii New Industry (przemysł 4_0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny) najciekawszy okazał się start-up działający w sektorze kosmicznym - Progresja Space.

Zespół rozwija własne produkty na rynku małych satelitów tzw. smallsatów. Zastosowanie napędów do małych satelitów umożliwi funkcjonowanie konstelacji małych satelitów, które będą dostarczać takie usługi jak 5G, internet satelitarny czy obserwacja Ziemi. Jednocześnie napędy zadbają o usuwanie śmieci kosmicznych. W związku z dynamicznym rozwojem (miniaturyzacją, komercjalizacją) małych satelitów nie wszystkie moduły nadążyły za ich rozwojem. Rynek małych satelitów jest rynkiem bardzo młodym. Innowacją start-upu są dedykowane, kompletne systemy napędowe, zamknięte w jednym module, które przyłączane są do szyny satelity CubeSat.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Start-Up Challenge 2020: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA