×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Start In Poland: jedenaście startupów zakwalifikowanych do akceleratora KPT ScaleUp

  • Autor: PAP / MIW
  • Opublikowano: 6 cze 2017 16:41

Krakowski Park Technologiczny zakwalifikował 11 młodych firm technologicznych do akceleratora KPT ScaleUp. Przedsięwzięcie jest jednym z dziesięciu ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach rządowego programu Start In Poland.

Start In Poland: jedenaście startupów zakwalifikowanych do akceleratora KPT ScaleUp
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• W naborze do 3-miesięcznego programu rozwoju startupów aplikowało ponad 100 firm.

• Spośród nich wybrano do udziału 11 młodych polskich podmiotów działających na rynku nie dłużej niż pięć lat i posiadających produkt lub prototyp rozwiązania wspierającego funkcjonowanie przedsiębiorstw w takich obszarach, jak innowacyjny przemysł i smart city.

• KPT ScaleUp realizowany przez Krakowski Park Technologiczny, koncentruje się na wspieraniu startupów tworzących innowacje dla przemysłu i smart city. Dla wybranych podmiotów przygotowany został intensywny program warsztatów, konsultacji i pracy nad wdrożeniami we współpracy z dziesięcioma partnerami.

 

- W proces rekrutacji od początku zaangażowani byli partnerzy programu. Oceniali potencjał firm na etapie pierwszej selekcji oraz uczestniczyli we wszystkich rozmowach z zespołami. 11 młodych firm, które wybraliśmy może liczyć na realne wsparcie najlepszych przedsiębiorstw z regionu - ocenił we wtorek (6.06) Bartosz Józefowski, koordynujący program.

W programie uczestniczą takie firmy jak Airly - twórca inteligentnego systemu monitoringu jakości powietrza instalowanego w wielu polskich gminach; Argas - oferująca usługę lokalizacji obiektów w dużych przestrzeniach przemysłowych przy wykorzystaniu sygnału nawigacji satelitarnej i beaconów; Bioseco - oferująca urządzenie do automatycznego śledzenia ptaków, zapewniające bezpieczeństwo pasażerów samolotów i obniżające koszty portów lotniczych i farm wiatrowych, a także Blast Lab - oferująca rozwiązanie optymalizujące procesy wewnątrz przedsiębiorstwa poprzez wykorzystanie wiedzy na temat lokalizacji osób i obiektów w czasie rzeczywistym.

Zakwalifikowały się także: Embetech - dostarczający sprzęt i oprogramowanie realizujące usługi transmisji danych dla wymagających aplikacji przemysłowych i profesjonalnych; flowPIN - udostępniający serwis internetowy do zarządzania informacją o wyrobach na wszystkich etapach życia produktu; General Robotics - oferujący bezprzewodowy i inteligentny system sterowania służący kontroli oświetlenia w obiektach wielkopowierzchniowych oraz Lantalux - posiadający opracowany nowy rodzaj źródeł światła, oparty na technologii umożliwiającej odtworzenie właściwości światła naturalnego w całym zakresie widzialnym.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Start In Poland: jedenaście startupów zakwalifikowanych do akceleratora KPT ScaleUp
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA