Krakowski Park Technologiczny zakwalifikował 11 młodych firm technologicznych do akceleratora KPT ScaleUp. Przedsięwzięcie jest jednym z dziesięciu ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach rządowego programu Start In Poland.

• W naborze do 3-miesięcznego programu rozwoju startupów aplikowało ponad 100 firm.
• Spośród nich wybrano do udziału 11 młodych polskich podmiotów działających na rynku nie dłużej niż pięć lat i posiadających produkt lub prototyp rozwiązania wspierającego funkcjonowanie przedsiębiorstw w takich obszarach, jak innowacyjny przemysł i smart city.
• KPT ScaleUp realizowany przez Krakowski Park Technologiczny, koncentruje się na wspieraniu startupów tworzących innowacje dla przemysłu i smart city. Dla wybranych podmiotów przygotowany został intensywny program warsztatów, konsultacji i pracy nad wdrożeniami we współpracy z dziesięcioma partnerami.
- W proces rekrutacji od początku zaangażowani byli partnerzy programu. Oceniali potencjał firm na etapie pierwszej selekcji oraz uczestniczyli we wszystkich rozmowach z zespołami. 11 młodych firm, które wybraliśmy może liczyć na realne wsparcie najlepszych przedsiębiorstw z regionu - ocenił we wtorek (6.06) Bartosz Józefowski, koordynujący program.
W programie uczestniczą takie firmy jak Airly - twórca inteligentnego systemu monitoringu jakości powietrza instalowanego w wielu polskich gminach; Argas - oferująca usługę lokalizacji obiektów w dużych przestrzeniach przemysłowych przy wykorzystaniu sygnału nawigacji satelitarnej i beaconów; Bioseco - oferująca urządzenie do automatycznego śledzenia ptaków, zapewniające bezpieczeństwo pasażerów samolotów i obniżające koszty portów lotniczych i farm wiatrowych, a także Blast Lab - oferująca rozwiązanie optymalizujące procesy wewnątrz przedsiębiorstwa poprzez wykorzystanie wiedzy na temat lokalizacji osób i obiektów w czasie rzeczywistym.
Zakwalifikowały się także: Embetech - dostarczający sprzęt i oprogramowanie realizujące usługi transmisji danych dla wymagających aplikacji przemysłowych i profesjonalnych; flowPIN - udostępniający serwis internetowy do zarządzania informacją o wyrobach na wszystkich etapach życia produktu; General Robotics - oferujący bezprzewodowy i inteligentny system sterowania służący kontroli oświetlenia w obiektach wielkopowierzchniowych oraz Lantalux - posiadający opracowany nowy rodzaj źródeł światła, oparty na technologii umożliwiającej odtworzenie właściwości światła naturalnego w całym zakresie widzialnym.

KOMENTARZE (0)