PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Rusza program „Dobry Pomysł” dla twórców i innowatorów

Na zgłoszenie ok. 350 pomysłów liczą organizatorzy programu „Dobry Pomysł” skierowanego do twórców i innowatorów. W środę (18 października) na platformie dobrypomysl.pfr.pl uruchomiono nabór wniosków do programu. 35 najlepszych pomysłów ma otrzymać pakiet doradczych usług.

  • Autor: PAP/JS
  • 18 paź 2017 20:32
Rusza program „Dobry Pomysł” dla twórców i innowatorów
Osoba zgłaszająca pomysł musi być pełnoletnia i musi być obywatelem Polski (fot. pixabay.com)
REKLAMA

• Zgłoszony na platformie pomysł w ciągu siedmiu dni zostanie zweryfikowany formalnie.

• Organizatorzy liczą, że w ciągu 12 miesięcy wpłynie około 350 projektów, z których 35 otrzyma pakiet doradczych usług.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jest to projekt pilotażowy. Realizowany jest w ramach szerszego programu "Start in Poland".

Podczas konferencji prasowej przez rozpoczęciem Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory ogłoszono uruchomienie platformy dobrypomysl.pfr.pl i rozpoczęcie naboru wniosków do rządowego programu wsparcia dla indywidualnych innowatorów. "Dobry pomysł" został opracowany w Ministerstwie Rozwoju (MR).

Dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju, Eliza Kruczkowska podczas konferencji  poinformowała, że program "Dobry Pomysł" jest skierowany do osób fizycznych, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej, a mają - w szufladzie lub w głowie - ciekawy pomysł biznesowy. PFR jest jednym z czterech konsorcjantów, którzy na zlecenie MR realizują projekt "Dobry Pomysł".

Powiedziała, że nie ma ograniczeń wieku - osoba zgłaszająca pomysł musi być pełnoletnia i musi być obywatelem Polski. "Z każdego miejsca na świecie Polacy mogą zgłaszać swoje pomysły" - dodała.

Pomysł ma się wpisywać w ramy Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. "Specjalizacji jest 20 i są na tyle szerokie, że naprawdę każdy wynalazek można tam zakwalifikować" - dodała. Program jest elementem działań w ramach podnoszenia konkurencyjności polskiej gospodarki, co jest kluczowym elementem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Zapewniła, że zgłoszony na platformie pomysł w ciągu siedmiu dni zostanie zweryfikowany formalnie. "Później dwustopniowo przechodzi weryfikację merytoryczną, na koniec spotyka się z komisją branżowych ekspertów i analityków biznesowych, którzy decydują, komu będą świadczyć usługi doradcze o wartości do 60 tys. zł na projekt" - tłumaczyła. Przewidziano na ten cel budżet w wysokości 2 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza program „Dobry Pomysł” dla twórców i innowatorów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA