PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
 • Nowy Przemysł
 • Tech & Job
 • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Poznań polską Doliną Krzemową? "To strzał w dziesiątkę"

 • Autor: PAP/AH
 • 6 lis 2019 15:24

Pomysł budowy w Poznaniu polskiej Doliny Krzemowej to strzał w dziesiątkę - powiedział prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik. Związek Cyfrowa Polska reprezentuje największych przedsiębiorców sektora nowoczesnych technologii w Polsce.

Poznań polską Doliną Krzemową? "To strzał w dziesiątkę"
Adobe Stock
REKLAMA
 • Projekt "Polska Dolina Krzemowa" zainicjowała we wrześniu w stolicy Wielkopolski minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Poznań z całą pewnością ma w tej kwestii potencjał: jest w Polsce ikoną przedsiębiorczości, tu też kształcą się świetni fachowcy, którzy znajdują pracę w światowych koncernach - mówił Michał Kanownik.
 • Emilewicz inicjując we wrześniu w Poznaniu projekt "Polska Dolina Krzemowa" podkreślała, że dzięki sektorowi zaawansowanych technologii Polska może osiągać niebawem podobne przychody co amerykańska Silicon Valley.

- Uważam, że idea pani minister, pomysł budowy w Poznaniu Polskiej Doliny Krzemowej to strzał w dziesiątkę. Stolica Wielkopolski z całą pewnością ma w tej kwestii potencjał: jest w Polsce ikoną przedsiębiorczości, tu też kształcą się świetni fachowcy, którzy znajdują pracę w światowych koncernach. Żeby takie osoby ściągnąć z powrotem do Polski, musimy im stworzyć dobre warunki - nie tylko płacowe. Musimy dać im szansę na realizację ich pomysłów - powiedział Kanownik.

Jak wskazał, aby tak się stało, potrzebne są dobre regulacje, zaś przedstawiciele biznesu i instytucje państwowe "będą tworzyły narzędzia regulacyjne i praktyczne do kooperacji między nauką, biznesem i administracją".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Tylko w takim trójkącie uda się stworzyć tu miejsce odpowiednie do rozwoju najnowocześniejszych technologii. Polska Dolina Krzemowa ma być platformą w której uczestniczą uczelnie - nie tylko techniczne, szkoły średnie - bo tu mamy duże potrzeby kształcenia przyszłych specjalistów, przedsiębiorstwa gotowe inwestować w prace badawcze oraz instytucje państwowe, które zapewnią finansowanie tej współpracy - powiedział prezes Cyfrowej Polski.

W opinii Michała Kanownika rolę centrum koordynacyjnego mogłaby pełnić nowa, powołana dla tego przedsięwzięcia agencja rządowa, która miałaby swoją siedzibę w Poznaniu.

Emilewicz inicjując we wrześniu w Poznaniu projekt "Polska Dolina Krzemowa" podkreślała, że dzięki sektorowi zaawansowanych technologii Polska może osiągać niebawem podobne przychody co amerykańska Silicon Valley.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Poznań polską Doliną Krzemową? "To strzał w dziesiątkę"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Informator880 2019-11-09 23:34:53

  Poznań wielką dolina krzemową parzcież chyba więcej procentowo pozamykali zakładów niż Konin. Poznańska oszczędność jest nic nie warta to chyba nieudaczniki i myślą tylko o wyjeździe do rajchu bo według prawa Hitlera byli uważani za Niemców i dlatego u nich taki rasizm. Chwalą na wnp.pl niemiecką dyrekcję VW a krytykując Polską dyrekcję za brak kompetencji pewnie jakiś inteligentny Poznaniak. Podejrzewam w tym mieście są czystki w pracy itd i wstawia się ludzi wyglądająco aryjsko albo z pochodzenia niemieckiego tam rządzi po cichu prawo Hitlera i to chyba nie jedyny region w tym kraju.

 • pamiętliwy 2019-11-06 18:11:53

  "nowa agencja rządowa" - i wszystko jasne. Kolejne SYNEKURY dla SWOJAKÓW, miliardy wywalone w błoto. O ile się orientuję, to rząd USA nie zainwestował w Silicon Valley ani jednego centa.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA