Chcieliśmy pokazać startupom tutejszy świat finansów oraz to, jak najlepiej skorzystać z możliwości tego rynku - nie tylko w Londynie, ale w całym kraju. Widzimy realną szansę, że te firmy mogą podłączyć się do istniejącego ekosystemu ze swoimi rozwiązaniami i w tym konkurencyjnym środowisku osiągnąć sukces - powiedział Bartosz Koziński z brytyjskiego ministerstwa handlu międzynarodowego (DIT) podczas European Fintech Mission 2018 w Londynie.

- Około 50. firm z Europy, w tym – 4 z Polski wzięło w środę udział w spotkaniach w ramach European Fintech Mission 2018 w Londynie.
- Start-upy z branży finansowo-technologicznej spotkają się w Londynie z reprezentantami brytyjskiego rządu i władz regionalnych, inwestorami, przedstawicielami banków i inkubatorów.
- Polskę reprezentować będą cztery firmy, LeaseLink, Finanteq, IC Solutions oraz More Money.
- DIT działa przy brytyjskiej ambasadzie w Warszawie bezpośrednio wspierając polskie firmy w przygotowywaniu planów ich rozwoju w Wielkiej Brytanii.
Na zaproszenie DIT przedstawiciele zaproszonych start-upów z branży finansowo-technologicznej (FinTech) wzięli we wtorek (13 luty) i środę (15 luty) udział w spotkaniach z reprezentantami brytyjskiego rządu i władz regionalnych, inwestorami, przedstawicielami banków i inkubatorów, którzy mieli ich zachęcić do rozwijania dalszej działalności na terenie Wielkiej Brytanii.
Z Polski organizatorzy zaprosili cztery firmy: serwis leasingowy LeaseLink - dostawcę rozwiązań mobilnych dla bankowości i operatorów telefonii komórkowej Finanteq, firmę technologiczną IC Solutions oraz platformę używającą sztucznej inteligencji (AI) do rozwiązań bankowych More Money.
"Chcieliśmy im pokazać tutejszy świat finansów oraz to, jak najlepiej skorzystać z możliwości tego rynku - nie tylko w Londynie, ale w całym kraju. (...) Widzimy realną szansę, że te firmy mogą podłączyć się do istniejącego ekosystemu ze swoimi rozwiązaniami i w tym konkurencyjnym środowisku osiągnąć sukces" - wyjaśnił Bartosz Koziński, który pracuje w misji DIT przy brytyjskiej ambasadzie w Warszawie, bezpośrednio wspierając polskie firmy w przygotowywaniu planów ich rozwoju w Wielkiej Brytanii.
Czytaj też: Spotkania trzeciego stopnia. Start-upy i dojrzały biznes
Jak zapewniał, pomimo niejasności regulacyjnych związanych z planowanym wyjściem W. Brytanii z Unii Europejskiej, łącznie około 200 polskich firm reprezentujących różne branże rozmawia obecnie z DIT. Chodzi im o zbadanie możliwości dalszego rozwoju ich firm w Wielkiej Brytanii, w tym także nawet przejęć brytyjskich przedsiębiorstw.

KOMENTARZE (0)