PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polski startup zyskuje potężne wsparcie

  • km
  • 25 maj 2022 17:06

Startup Apropo to polska spółka tworząca narzędzie do automatyzacji i usprawniania procesów IT w firmach tworzących oprogramowanie. Za sprawą wsparcia funduszu LT Capital chce on z etapu rozwoju produktu przejść do walki o grupę klientów poza granicami Polski.

Polski startup zyskuje potężne wsparcie
Technologia polskiej spółki skraca czas potrzebny na przygotowanie merytorycznej części oferty (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Apropo, polski startup rozwijający system do automatyzacji procesu ofertowania m.in. dla branży IT, pozyskał ponad 1,1 mln zł z funduszu LT Capital
  • Spółka szykuje się do ekspansji zagranicznej w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Dalekim Wschodzie i szacuje, że globalnie jest ok. 30 tys. firm zainteresowanych współpracą z dostawcami tego typu rozwiązań
  • Technologia polskiej spółki optymalizuje pracę oraz znacząco zmniejsza czas potrzebny na przygotowanie merytorycznej części oferty przy jednoczesnym zwiększeniu jej jakości.

- Wzrost software house-ów uzależniony jest w dużej mierze od ich skuteczności na polu sprzedaży i konwertowania leadów. Ich częścią jest ofertowanie, które z jednej strony jest niezbędnym etapem większości zleceń, z drugiej - może być procesem bardzo uciążliwym, ograniczającym rozwój organizacji. Niekończące się przygotowywanie propozycji ofertowej konsumuje czas i wymaga dużego zaangażowania odpowiadających za nią pracowników. A pamiętajmy, że 1 godzina pracy developera w sofware housie to bardzo konkretne pieniądze. Dzięki Apropo najbardziej wartościowi pracownicy mogą przede wszystkim angażować się w kluczowe projekty, a działania czasochłonne i powtarzalne pozostawić w rękach działów sprzedaży - wyjaśnia Michał Grubka, współzałożyciel i CEO Apropo.

Zobacz: Skończył się czas miałkich start-upów

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wpływ na rosnące znaczenie rozwiązania Apropo dla sektora IT miała też pandemia. Po 2 latach przyspieszonej cyfryzacji wielu obszarów działalności firm, ofertowanie jest kolejną sferą, która podlega coraz większej automatyzacji.

System Apropo pozwala firmom tworzyć komponenty używane przez nie do wycen oraz ich szablony, automatycznie wyceniać je w oparciu o AI, a także, poprzez nagrywanie ekranu w momencie zapoznawania się potencjalnego klienta z ofertą (podobna zasada działania jak w przypadku HotJar dla marketingu), umożliwia poznanie jego feedbacku i efektywne zarządzanie wskaźnikiem churn (klientów porzucających ofertę).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Polski startup zyskuje potężne wsparcie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Xuj 2022-05-26 20:38:47

    POTĘŻNE xDDD Parę pensji grupki devów.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA