×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polski startup wykorzystał epidemię na podbój zagranicznych rynków

  • Aleksandra Helbin
    AH
  • 7 maj 2020 15:44

Wideokonferencje przeżywają oblężenie w czasach pandemii – tak wynika z najnowszych danych ClickMeeting, polskiej platformy do webinarów, która notuje w trakcie epidemii koronawirusa ogromne wzrosty.

Polski startup wykorzystał epidemię na podbój zagranicznych rynków
W czasie pandemii ludzie na całym świecie chętnie korzystają ze spotkań online (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Webinary to spotkania online, nic więc dziwnego, że w czasie pandemii ta forma zyskała na popularności, a światowi giganci IT notują kolejne rekordy popularności.
  • Tego typu rozwiązań zarówno europejskich, amerykańskich jak i chińskich jest bardzo dużo. Firmy prześcigają się z wdrażaniem kolejnych usprawnień, by przyciągnąć nowych użytkowników. 
  • Biznes wideokonferencji nie należy jednak tylko do międzynarodowych gigantów. 

ClickMeeting to polska firma, działająca na rynku od 2011 roku. Jej flagowym produktem jest platforma do organizowania telespotkań. Swoją aplikację obecnie udostępnia na całym świecie w 7 wersjach językowych.

Gwałtowny wzrost popularności webinariów i konferencji online w dobie pandemii koronawirusa i globalnego "lockdownu" ClickMeeting wykorzystał do podboju zagranicznych rynków. 

Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy polski startup zanotował wzrost liczby nowych kont płatnych w Niemczech o 808 proc., natomiast w Wielkiej Brytanii użytkownicy zorganizowali o 611 proc. więcej spotkań niż na początku roku. Podobny boom firma notuje we Francji, Stanach Zjednoczonych czy Rosji.

- ClickMeeting w tym momencie cieszy się popularnością, której się nie spodziewaliśmy. Pod koniec marca liczba wszystkich kont zwiększyła się o 317 proc. w stosunku do stycznia 2020. Z naszej webinarowej platformy korzystają nie tylko Polacy, choć to 29 proc. naszych klientów, ale też obywatele Stanów Zjednoczonych, Rosji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii - mówi Dominika Paciorkowska, Managing Director z ClickMeeting

Tylko w ciągu jednego miesiąca przy użyciu platformy Clickmeeting odbyło się 299 906 wydarzeń online - dla porównania w ciągu całego 2019 roku za pośrednictwem platformy zrealizowano 627 033 wydarzeń.

To oznacza, że w czasie pandemii ludzie na całym świecie chętnie korzystają ze spotkań online. Rosła również liczba uczestników internetowych konferencji. Spotkania zorganizowane na platformie ClickMeeting w marcu zebrały łącznie 3 203 034 osób, podczas gdy całkowita liczba uczestników, którzy dołączyli do wydarzeń online w całym 2019 roku wyniosła 8 504 770.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polski startup wykorzystał epidemię na podbój zagranicznych rynków

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA