PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Polski start-up stworzył platformę do łączenia biznesu z nauką

Platforma Universality ma poprawić współpracę na linii nauka-biznes. Jej autorem jest Jerzy Czepiel, pracownik akademicki z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 6 sie 2019 18:53
Polski start-up stworzył platformę do łączenia biznesu z nauką
Tak prezentuje się Laboratorium Techniki Antenowej Politechniki Wroclawskiej (fot. Thorium Space)
REKLAMA
  • Według ostatnich danych rządowej platformy ELA, monitorującej losy studentów polskich uczelni, rocznie studia techniczne kończy blisko 200 tys. osób, na ponad 3 tys. kierunkach.
  • W dodatku z roku na rok ich liczba rośnie. Obecnie to najbardziej poszukiwani absolwenci w polskich przedsiębiorstwach.
  • Platforma Universality ma pomóc im nawiązać współpracę z przedstawicielami biznesu.

Studenci kierunków technicznych dziś są tym bardziej cenni dla pracodawców, jeśli zdobywanie doświadczenia zawodowego rozpoczęli już w trakcie studiów. Przedsiębiorcom zależy na tym, aby ich wiedza i umiejętności były adekwatne do potrzeb ich firm. Jednak aby to było możliwe konieczna jest ścisła współpraca między nauką i biznesem. Często zdarza się, że każda ze stron narzeka na brak zrozumienia swoich potrzeb i specyfiki po drugiej stronie. Sposób na osiągnięcie wzajemnych korzyści z wzajemnej współpracy biznesu z nauką znaleźli twórcy platformy Universality.

Czytaj więcej: ChallengeRocket ruszył na podbój Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak działa? Przedsiębiorstwo poszukuje rozwiązania swojego problemu technologicznego, wykładowca akademicki otrzymuje zbiór praktycznych zadań, a student uczy się na realnych przykładach i buduje własne CV. Pomaga ona także połączyć studentów z potencjalnymi pracodawcami już w czasie studiów, umożliwiając przedsiębiorcom znalezienie dokładnie tak wykształconych pracowników, jakich potrzebują do swoich projektów. To wirtualny asystent kariery studenta, pracy wykładowcy i rekrutacji firm. Aplikacja jest w pełni bezpłatna dla studentów i wykładowców.

- Współpracujemy głównie z uczelniami politechnicznymi oraz tymi, które oferują informatyczne kierunki studiów - mówi Jerzy Czepiel. - Takich uczelni jest obecnie kilkanaście, ale spodziewamy się, że od nowego roku akademickiego ich liczba się podwoi. Również nasza baza użytkowników rośnie bardzo dynamicznie. W ciągu niespełna roku przybyło nam ponad 2 tysiące studentów, którzy aktywnie korzystają z zadań dostępnych na platformie. Natomiast klientami Universality są głównie firmy informatyczne, które potrzebują wielu programistów i często szukają kandydatów do pracy właśnie wśród studentów - mówi pomysłodawca. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polski start-up stworzył platformę do łączenia biznesu z nauką

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA