PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia największą w Europie Środkowej platformę funduszy venture capital

  • Autor: PAP/JS
  • 27 mar 2017 17:34

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia największą w regionie Europy Środkowej platformę pięciu funduszy venture capital o wartości 2,8 mld zł.

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia największą w Europie Środkowej platformę funduszy venture capital
Według danych PFR w Polsce aktywnie działa 81 funduszy venture capital (VC) (fot.fotolia)
REKLAMA

• Fundusze te mają służyć finansowaniu młodych, innowacyjnych firm na każdym etapie ich rozwoju.

• Mają być wsparciem dla osób, które już produkt posiadają, ale potrzebują środków, żeby zwiększyć skalę swojej działalności bądź chcą dokonać ekspansji na rynkach międzynarodowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Według danych PFR w Polsce aktywnie działa 81 funduszy venture capital (VC).

"Chcemy, aby wszystkie pięć funduszy do III kw. tego roku prowadziły działalność inwestycyjną" - powiedział prezes PFR Paweł Borys.

"Liczymy, że program obejmujący pięć funduszy finansowania młodych, innowacyjnych firm uczyni nasz region centrum nowych technologii, dobrym miejscem dla rozwoju start-upów i budowania silnej innowacyjnej gospodarki" - podkreślił Borys. Dodał, że przez ten program "skala polskiego rynku finansowania innowacji wzrośnie blisko trzykrotnie".

Jak przypomniał Borys, rynkom takim jak Izrael czy Berlin zajęło od 5 do 10 lat, "aby istotnie zwiększyć poziom swojej innowacyjności, zwiększyć skalę rynku venture capital".

"Zakładamy, że przez program funduszy w PFR w perspektywie najbliższych 5 do 10 lat będziemy w stanie powtórzyć te doświadczenia i przez to w skali Europy region Europy Centralnej stanie się rzeczywiście kolejnym, europejskim centrum innowacji" - ocenił prezes PFR.

Fundusze te mają służyć finansowaniu młodych, innowacyjnych firm na każdym etapie ich rozwoju - czyli od momentu, kiedy startują po etap ekspansji, jak również finansowaniu nowych technologii dla biznesu.

Jak zaznaczył Borys, pierwszy z funduszy PFR Starter "zostanie uruchomiony w perspektywie dwóch tygodni".

"Jest to fundusz o wartości ponad 700 mln złotych, dedykowany start-upom, czyli młodym, innowacyjnym firmom, które działają na rynku krócej niż siedem lat. Często nie wprowadziły jeszcze swego produktu. Jest to finansowanie rzeczywiście wysokiego ryzyka" - ocenił. Dodał, że PRF-owi zależy, by dzięki tym środkom firmy mogły "urosnąć, stać się dojrzalsze i rozwijać się, także w ujęciu międzynarodowym".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polski Fundusz Rozwoju uruchamia największą w Europie Środkowej platformę funduszy venture capital

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA