Polska firma w finale eurowizji dla start-upów

SEEDiA, producent inteligentnych ławek solarnych, to pierwszy polski finalista w międzynarodowym konkursie Ideas From Europe, który odbywa się w stolicy Estonii. W Tallinie Polskę reprezentował Artur Racicki, współzałożyciel firmy SEEDiA. Wielki finał już w przyszłym roku. Polskiemu start-upowi swojego wsparcia udzieliło Ministerstwo Rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska firma w finale eurowizji dla start-upów

PODZIEL SIĘ


Autor: bad

30 lis 2017 10:31


Ideas From Europe to wyjątkowy konkurs, w którym oceniane są idee najlepszych start-upów z 28 krajów Europy. Jedną z trzech wyznaczonych ścieżek wartości konkursu (obok spersonalizowanej diagnostyki i spersonalizowanej medycyny) jest energia odnawialna, która jest domeną marki SEEDiA. Każdy z uczestników konkursu prezentuje swoje idee podczas trzyminutowego wystąpienia, a następnie odpowiada na pytania członków jury, w skład którego wchodzą eksperci reprezentujący różne dziedziny życia.

Artur Racicki, współzałożyciel firmy SEEDiA zaprezentował nowatorską markę SEEDiA, która produkuje w Polsce  inteligentne ławki solarne, które wpisują się w filozofię smart cities. Decyzją jurorów SEEDiA weszła do ścisłego finału obok firm reprezentujących osiem innych krajów (Belgii, Danii, Niemiec, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Portugalii i Finlandii).

- Jesteśmy dumni, że to właśnie my jako pierwszy start-up z Polski przecieramy szlaki na Ideas From Europe. Dla nas jako firmy z misją to szczególnie istotne, bo w tym konkursie bierze się pod uwagę pozabiznesowe kryteria, idee i rozwiązania, które służą społeczeństwu i przyczyniają się do realizacji globalnych wyzwań – mówi Artur Racicki.

Ostatnim etapem konkursu Ideas From Europe będzie wielki finał, który będzie miał miejsce 28 kwietnia w Hadze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.