120 start-upów z całej Polski, spośród ponad pół tysiąca ubiegających się, otrzymało w ostatnich trzech latach pomoc w ramach konkursu Poland Business Starter.

• 120 start-upów z całej Polski otrzymało wsparcie Poland Business Starter.
• Z konkursu wywodzą się ciekawe, innowacyjne marki - mówi twórca projektu Sebastian Kolisz.
• Zgłoszenia do IV edycji przyjmowane są do końca marca.
Autorzy konkursu Poland Business Starter organizują Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP), czyli praktyczne szkoły biznesu dla początkujących przedsiębiorców.
Konkurs składa się z czterech etapów. Benefity czerpią ci, którzy przejdą pierwszy z nich, czyli zainteresują organizatorów swoim pomysłem na biznes.
Do II etapu przechodzi 60 najciekawszych projektów, a ich pomysłodawcy otrzymują pakiet dwumiesięcznych szkoleń w Krakowie lub Wrocławiu. Spośród tych 60 projektów komisja konkursowa wybiera 20 pomysłów do III etapu, co oznacza, że trafiają one do struktur Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Inkubacja firmy w AIP trwa pół roku - w tym czasie specjaliści z AIP pomagają w rejestracji start-upu, wspierają administracyjnie i prawnie, organizują warsztaty. W ostatnim, IV etapie, sześć najlepiej rozwijających się firm otrzymuje symboliczne nagrody finansowe po 5-10 tys. zł oraz dalszą, kilkumiesięczną pomoc AIP.
Czytaj też: Polskie start-upy podbijają świat
"W Poland Business Starter nie chodzi o te symboliczne kwoty finansowe dla finalistów, ale przede wszystkim o to, jak merytorycznie młodzi przedsiębiorcy są przygotowywani do prowadzenia własnej działalności. Dzięki konkursowi mogą brać udział w szkoleniach prowadzonych przez wybitnych praktyków. Uczestnictwo w projekcie przygotowuje do dobrego startu w biznesie" - zapewnia Sebastian Kolisz, który jest także dyrektorem AIP.
Najczęściej do udziału w Poland Business Starter aplikują studenci, ale konkurs jest też otwarty dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim.
Zgodnie z wynikami wewnętrznych badań AIP, ponad połowa laureatów IV etapu konkursu nadal działa i odnosi sukcesy. Część start-upów, w tym beneficjentów II i III etapu, wciąż posiłkuje się dodatkową pracą na etacie.

Słowa kluczowe
- Sebastian Kolisz
- Startup
- start-upy
- Poland Business Starter
- Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
KOMENTARZE (0)