×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podlaskie: Kolejne startupy dostaną pieniądze na rozwój

  • Autor: PAP/JS
  • 5 gru 2017 19:54

Pięć kolejnych startupów dostanie po ponad 700 tys. zł dotacji na rozwój w ramach projektu "Hub of Talents", który realizowały wspólnie parki naukowo-technologiczne z północno-wschodniej Polski. Pieniądze pochodzą z unijnego programu Polska Wschodnia.

Podlaskie: Kolejne startupy dostaną pieniądze na rozwój
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

To firmy, które otrzymają wsparcie dzięki decyzji Komisji Europejskiej. Łącznie w ramach "Hub of Talents" pomoc otrzyma 35 firm - poinformowała Barbara Supińska z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPNT).

Park ten był liderem w projekcie "Hub of Talents", który zrealizował wspólnie z pięcioma innymi parkami technologicznymi z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w Suwałkach, Łomży, Olsztynie, Elblągu i Ełku.

"Hub od Talents" ma pomagać młodym przedsiębiorcom przygotować się do prowadzenia innowacyjnych biznesów. Projekt ten, razem z dwoma innymi - "TechnoparkBiznesHub" oraz "Connect" - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała w 2016 r. w konkursie organizowanym w ramach programu Polska Wschodnia.

Kryteria stawiane w konkursie w ramach tych trzech projektów spełniły 103 start-upy, ale nie dla wszystkich wystarczyło pieniędzy. W sumie 70,6 mln zł otrzymało 90 projektów - poinformował departament komunikacji Ministerstwa Rozwoju.

Ministerstwu udało się jednak uzyskać zgodę Komisji Europejskiej na dofinansowanie pozostałych pozytywnie ocenionych 13 projektów. Na te projekty przyznano łącznie 9,03 mln zł. Oprócz pięciu startupów z "Hub od Talents", wsparcie dostanie także pięć firm z projektu "Connect" oraz trzy z "TechnoparkBiznesHub".

Z dodatkowej puli w ramach "Hub of Talents" wsparcie dostaną firmy: A&G, Chargelity, Psycho Sparrow Boots oraz Safestrobes i WTMACHINE - poinformowała Barbara Supińska z BPNT.

Spółka A&G zajmuje się wypożyczaniem specjalistycznych urządzeń potrzebnych do wykonywania prac pod wodą. Chargelity jest twórcą platformy do obsługi pojazdów elektrycznych, natomiast Psycho Sparrow Boots to producent butów do łyżwiarstwa szybkiego, rolek czy biegania. Safestrobes pracuje nad innowacyjnym modelem lampy nawigacyjno-stroboskopowej, zaś WTMACHINE - nad maszyną sterowaną numerycznie, która służy do cięcia wodą pod wysokim ciśnieniem - poinformowała Supińska.

Program "Polska Wschodnia" 2014-2020 jest realizowany w pięciu regionach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim. To 2 mld euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podlaskie: Kolejne startupy dostaną pieniądze na rozwój

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA