PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Płacą już prawie tyle co na Zachodzie. Można zgarnąć nawet 34 tys. zł miesięcznie

 • jk
 • 20 cze 2022 13:40

Polskie start-upy rywalizują o pracowników nie tylko między sobą, ale także z innymi firmami zatrudniającymi specjalistów IT, takimi jak software house'y, agencje rekrutujące programistów, korporacje czy podmioty zagraniczne. Jacy specjaliści są poszukiwani w tego rodzaju firmach i ile mogą zarobić?

Płacą już prawie tyle co na Zachodzie. Można zgarnąć nawet 34 tys. zł miesięcznie
Wynagrodzenia programistów w start-upach zawierają się pomiędzy 6 500 zł a 34 125 zł netto na umowach B2B (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • W 2021 roku na rynku trudniej było o zrekrutowanie dobrego programisty niż zebranie finansowania.
 • Okazuje się, że polskie start-upy najczęściej szukają programistów średniego szczebla, specjalizujących się w programie JavaScript. Wynagrodzenia programistów w start-upach zawierają się pomiędzy 6 500 zł a 34 125 zł netto na umowach B2B.
 • - Stawki oferowane seniorom pokazują, że wynagrodzenia w polskich start-upach coraz bardziej zbliżają się do tych oferowanych w podobnych podmiotach na Zachodzie - mówi Marcel Animuck z bValu.

Raport bValue został stworzony na podstawie analizy ofert pracy wyłącznie w sektorze start-upów. Wynika z niego, że polski rynek start-upowy w pierwszym kwartale 2022 r. zdecydowanie przyspieszył i kontynuuje intensywny rozwój. Liczba ofert pracy na stanowiska IT w tym sektorze wzrosła o 58 proc.

Kogo szukają start-upy?

Okazuje się, że polskie start-upy najczęściej szukają programistów średniego szczebla, specjalizujących się w programie JavaScript. To im są gotowi zapłacić nawet o 26 proc. więcej niż innego rodzaju firmy, co oznacza, że najlepsi z nich potrafią zarobić nawet 21 tys. zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: To mit, że jednego świetnego programistę zastąpi skończona liczba studentów

Przeciętne wynagrodzenie midów jest o 86 proc. wyższe niż juniorów. Specjaliści na średnim poziomie doświadczenia są najważniejszą grupą dla start-upów, o czym świadczy fakt, że ponad 51 proc. ofert pracy w pierwszym kwartale 2022 r. dotyczyło rekrutacji na stanowiska na tym poziomie doświadczenia.

Ile zarabia się w start-upach?

Wynagrodzenia programistów w start-upach zawierają się pomiędzy 6 500 zł a 34 125 zł netto na umowach B2B. Mediana zaś wynosi dla juniorów 7 500 zł netto na umowach B2B, dla midów 14 tys. zł, a dla seniorów 21 tys. zł. Przy czym najwyższe wynagrodzenia juniorów są wyższe niż najniższe midów, a najwyższe midów przewyższają najniższe pensje seniorów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Płacą już prawie tyle co na Zachodzie. Można zgarnąć nawet 34 tys. zł miesięcznie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • krk 2022-06-20 21:00:53

  A ile płacą old seniorom po 50-tce?? Pewnie kopa w d...

 • Melon Arbuz 2022-06-20 14:41:19

  ale brednie...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA