×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PGE: 25 mln zł rocznie na rozwój start-upów

  • Autor: PAP/JS
  • 22 cze 2017 16:51

Co najmniej 25 mln zł rocznie przeznaczy grupa PGE na wspierane start-upów. Grupa PGE ogłosiła program inwestowania w innowacyjne przedsięwzięcia - zajmą się tym specjalistyczny fundusz PGE Ventures i spółka PGE Nowa Energia.

PGE: 25 mln zł rocznie na rozwój start-upów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Rekrutacja w ramach PGE Ventures odbywać się będzie przede wszystkim za pomocą dedykowanego programu scoutingowego (wdrażania nowych produktów), a decyzje dotyczące wsparcia konkretnych projektów zapadać będą w ciągu najwyżej kilkunastu tygodni.

• Spółka zaoferuje wsparcie ekspertów branżowych - przede wszystkim w zakresie oceny pomysłu oraz procesu rozwoju produktu lub technologii, zapewni też dostęp do infrastruktury PGE.

PGE Ventures, czyli działający w strukturach grupy PGE fundusz będzie miał do dyspozycji środki własne na poziomie 20-22 mln zł. Fundusz będzie miał również możliwości pozyskiwania środków od prywatnych inwestorów, będzie się też starać o finansowanie zewnętrzne w ramach PFR Ventures, który w sumie dysponuje budżetem o wartości ponad 1,6 mld zł.

W późniejszym okresie rozwoju przedsiębiorstw kapitał może być pozyskiwany także z rynków finansowych przy współpracy z innymi partnerami. PGE Ventures będzie inwestować w modelu, który zakłada obejmowanie mniejszościowych udziałów w już prosperujących przedsiębiorstwach. Oprócz kapitału zaoferuje również tzw. smart money, czyli transfer wiedzy w zakresie prowadzenia działalności biznesowej, wsparcie w dostępie do infrastruktury, a także kontakt z ekspertami branżowymi.

Rekrutacja w ramach PGE Ventures odbywać się będzie przede wszystkim za pomocą dedykowanego programu scoutingowego (wdrażania nowych produktów), a decyzje dotyczące wsparcia konkretnych projektów zapadać będą w ciągu najwyżej kilkunastu tygodni.

Spółka zaoferuje wsparcie ekspertów branżowych - przede wszystkim w zakresie oceny pomysłu oraz procesu rozwoju produktu lub technologii, dostęp do infrastruktury PGE (testowanie produktu lub technologii w warunkach zbliżonych do rzeczywistych), możliwość oceny produktu lub technologii po testach wykonanych w środowisku przemysłowym, a także dostęp do szerokiego grona osób i organizacji, mogących w znaczący sposób przyczynić się do ich rozwoju.

Z kolei za współpracę ze start-upami znajdującymi się w najwcześniejszej fazie rozwoju odpowiadać będzie spółka PGE Nowa Energia. Celem jej działania jest przede wszystkim inkubacja i akceleracja innowacyjnych przedsięwzięć.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PGE: 25 mln zł rocznie na rozwój start-upów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA