PARTNER PORTALU partner portalu

PARP wybrał. Start-upom pomogą prawnicy

1 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła wyniki programu Wsparcie prawne dla start-upów. Wybrane przez Agencję firmy otrzymają fachową poradę prawną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PARP wybrał. Start-upom pomogą prawnicy

Nie jest to pierwsza edycja programu. Już w ubiegłych latach innowacyjne firmy i przedstawiciele młodej przedsiębiorczości mogli szukać pomocy prawnej w ramach aktywności PARPu. W tym roku konkurs ogłoszono 16 maja, wnioski o pomoc zbierano do 30 maja, by w czerwcu wyłonić tych, którzy dostaną wsparcie prawne.

Prawnicy pomogą młodym przedsiębiorcom nie tylko przygotować, ale także negocjować kluczowe umowy, które niejednokrotnie stanowią podstawę sukcesu całego przedsięwzięcia. Fachowa pomoc dla start-upów jest szczególnie cenna m.in. przy zawieraniu umowy inwestycyjnej oraz umów regulujących szczegóły współpracy z kontrahentami.

W ramach pomocy prawnej można również uzyskać pomoc w zakresie przygotowania start-upu do analizy legal due-diligence, co pozwoli przyspieszyć proces negocjacji z inwestorem.

Jak informuje PARP, do konkursu zgłosiły się 73 start-upy. Wsparcie udało się pozyskać 52.

O wsparcie mogły się ubiegać start-upy: mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej, niż pięć lat. Istotnym warunkiem udziału było dysponowanie listem intencyjnym od inwestora wykazującego zainteresowanie rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

- Powodzenie tego konkursu pokazuje, jak ważne dla młodych, technologicznych spółek jest profesjonalne wsparcie prawne - mówił Marcin Seniuk, dyrektor departamentu rozwoju start-upów w PARP. - Chcemy wspomagać je w skomplikowanych relacjach inwestorskich oraz budowaniu formalnej współpracy z kontrahentami tak, aby mogły skupić się na tym, co najważniejsze: tworzeniu i rozwijaniu innowacyjnych produktów, które zapewnią im szybki wzrost. Z kancelarią prawną u boku to na pewno będzie łatwiejsze.

Obok oferty wsparcia prawnego PARP proponuje młodym przedsiębiorcom także dofinansowanie. W ramach jednorazowej pomocy innowacyjne przedsiębiorstwa mogą uzyskać z Agencji kwotę do 25 000 zł.

Taka pomoc jest jednak uwarunkowana pewnymi obostrzeniami. Miejscem realizacji dofinansowanych działań musi być Polska, nawet jeśli świadczone są świadczenia dla podmiotów zagranicznych. Wymagane są także udokumentowane przychody z działalności operacyjnej nie dłuższej niż 3 lata. Wskazane jest także, by starające się o wsparcie PARP przedsiębiorstwo miało dokument potwierdzający zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.