×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Start-up Challenge 2023: wybraliśmy najciekawsze start-upy w Polsce

  • jk
  • 25 kwi 2023 20:36

Podczas 15. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przyznano nagrody w konkursie Start-up Challenge. Oto najlepsi z najlepszych.

Start-up Challenge 2023: wybraliśmy najciekawsze start-upy w Polsce
Oto zwycięzcy Start-up Challenge 2023 (Fot. PTWP)
REKLAMA
  • Biostra, ParkCash, Zonifero, Magly, Diagendo to najlepsze start-upy w Polsce.
  • W tym roku do konkursu Start-up Challenge zgłoszono 213 projektów, z których jury wybrało 101 firm. Z tej szerokiej puli wytypowaliśmy wąską grupę 15 finalistów.
  • Finalistą Incredibles, zainicjowanego przez Sebastiana Kulczyka w 2017 r. programu mentoringowo-edukacyjnego, został start-up Hydropolis.

W tym roku do konkursu Start-up Challenge zgłoszono 213 projektów, z których jury wybrało 101 firm. Z tej szerokiej puli wytypowaliśmy wąską grupę 15 finalistów.

- Bardzo się cieszę, że Start-up Challenge kolejny rok z rzędu jest częścią Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Kolejny raz ponad 200 młodych projektów zgłosiło się do konkursu. Jakość projektów z roku na rok jest coraz lepsza – mówi Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. - Naszą misją jest, żeby łączyć młody start-upowy biznes z biznesem dojrzałym, którego przedstawiciele są gośćmi Kongresu. Myślę, że udało to się i w tym roku  - dodaje.

- Kluczowe są trzy słowa: innowacyjność, nowoczesność i przyszłość. Projekty, które poznaliśmy, niosą nas w przyszłość w wielu dziedzinach – chodzi nie tylko o funkcjonowanie miast, ale także gospodarki. Dotykają więc nas wszystkich – mówi wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun. - W naszym mieście start-upy kochamy od lat, dlatego cieszymy się, że wśród zgłoszonych były także katowickie start-upy – dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Start-up Challenge 2023: wybraliśmy najciekawsze start-upy w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Inka 2023-04-25 22:45:42

    Doceniamy obecność TRZECH pań wśród sfotografowanych laureatów. Strasznie marnie, ale, niestety, i tak lepiej to wyglada niż na większości innych wydarzeń tego kongresu.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA