×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Start-Up Challenge 2021: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

 • Justyna Koc
  jk
 • 21 wrz 2021 20:43

Podczas European Tech and Start-Up Days, imprezy towarzyszącej 13. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, rozdano nagrody w konkursie Start-Up Challenge. Oto najlepsi z najlepszych.

Start-Up Challenge 2021: Oto najciekawsze start-upy w Polsce
Nagrodzeni w konkursie Start-Up Challenge (fot. PTWP)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • European Tech and Start-up Days to jedna z największych imprez w Polsce, adresowana do młodych przedsiębiorców.
 • Kulminacyjnym punktem wydarzenia jest Start-up Challenge.
 • W tegorocznej edycji konkursu złożonych zostało blisko 170 aplikacji.

W finale znalazło się 18 najlepszych start-upów, które walczyły o wygraną przed uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz European Tech and Start-up Days, zgromadzonymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wśród pomysłów znalazły się m.in. przełomowe rozwiązania technologiczne w medycynie, innowacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w obszarach związanych z danymi i produkcją, patenty usprawniające codzienność i wiele, wiele innych.

Zwycięzcy dołączą do zespołu Incredibles i otrzymają możliwość udziału w programie akceleracyjnym Incredibles powered by Sebastian Kulczyk. W ramach programu mają możliwość udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu.

- Start-up Challenge jest dla nas bardzo ważnym projektem. Staramy się, aby realnie łączyć młody biznes z biznesem dojrzałym, z dużymi firmami, korporacjami. Staramy się, aby ta impreza była uważana za jedną z najbardziej efektywnych networkingowo - powiedział Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech and Start-up Days.

- W tym roku mieliśmy pewne obawy, w związku z pandemią, o to, jakie będzie zainteresowanie i poziom start-upów. I tutaj bardzo pozytywie nas zaskoczyliście, bo do konkursu zgłosiło się 170 start-upów. Poziom był tak wysoki, że równie dobrze mogliśmy wybrać dwie finałowe osiemnastki - oznajmił Wojciech Kuśpik. - Będziemy dbali o to, by o tych projektach pamiętać. Zaproszenie na Europejski Kongres Gospodarczy będzie dla nich zawsze otwarte - dodał.

- Europejski Kongres Gospodarczy to bardzo ważne wydarzenie dla naszego miasta, wypełnione dyskusjami, ale także momentami takimi jak ten. Wczoraj słyszeliśmy, że miasto Katowice rozwija się i jest przykładem dla innych miast. Nie byłoby to możliwe bez szeregu nowych inicjatyw. Nie byłoby to możliwe bez was - bez osób, które mają głowę pełną pomysłów - mówił Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Start-Up Challenge 2021: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • PW 2021-10-03 17:05:38

  Wielki podziw dla ludzi, którym się chce tworzyć nowe rzeczy i ryzykować.

 • Eryk 2021-10-03 16:42:03

  Fajnie, że mamy w PL tyle dobrze zapowiadających się projektów

 • Piotr 2021-09-24 16:02:26

  Super! Gratulacje dla IDENTT

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA