PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Start-Up Challenge: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

We wtorek (15 maja) podczas European Start-Up Days, imprezy towarzyszącej X Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach, rozdano nagrody w konkursie Start-Up Challenge. Wyłoniono sześć najlepszych start-upowców. Oto oni.

Start-Up Challenge: Oto najciekawsze start-upy w Polsce
Adobe Stock
REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy już od 10 lat stwarza szerokie możliwości spotkań i prezentacji liderów biznesu z Polski, Europy i innych kontynentów, przyczyniając się do promocji Katowic.

- To zaszczyt powitać „najlepszych z najlepszych” w katowickim Spodku, miejscu legendarnym, które od trzech lat kojarzy się z tymi, którzy potrafią przekuć swoje pomysły w niebywały sukces - mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent miasta Katowice.

Korporacje szukają innowacji, a startupy możliwości rozwoju. European Start-up Days to doskonała platforma wymiany myśli i doświadczeń, ale też wielka szansa dla kiełkujących idei oraz autorów najlepszych pomysłów na zaprezentowanie się biznesowemu światu i rozwinięcie skrzydeł pod okiem dużych firm z kapitałem.

- European Start-up Days zorganizowaliśmy po to, by łączyć duży, niekiedy skostniały, biznes korporacyjny ze start-upami. Mam nadzieję, że to się realnie dzieje, a porozumień, które zaowocują realnymi projektami, będzie dużo. Mam nadzieję, że to wydarzenie i ten konkurs pomogą wam rozwijać wasze biznesy - zaznacza Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

- O roli start-upów w rozwoju gospodarczym nikogo tutaj nie muszę przekonywać. Są dla takich „skostniałych” organizacji jak zastrzyk tlenu. Takie działania, jakie podejmujemy jako duża, międzynarodowa organizacja, nastawione są na symbiozę. Ze swojej strony jesteśmy w stanie zaproponować im skalę i możliwość skalowalności biznesu - podkreśliła Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

- Stojąc na scenie, przypominałem sobie, jak 13 lat temu zakładaliśmy pierwszy AIP. To były prehistoryczne czasy, w których nikt nie mówił o start-upach, a po prostu o przedsiębiorczości. Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy ogromy sukces. Jest w Polsce ogromna skala start-upów, a samo słowo start-up słyszymy odmieniane przez wszystkie przypadki. To nas bardzo cieszy, bo ludzie wierzą, że z małej inicjatywy może powstać coś wielkiego, a nawet globalnego. Teraz chcemy jeszcze uczynić jedną ważną rzecz, której brakuje w ekosystemie: chcemy pochwalenia się, że już teraz jest dobrze. Były trudności i porażki, ale to, co mamy, to przykłady wielu ludzi, którym udało się zrealizować swoje marzenia Dariusz Żuk, prezes Business Link.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku odbył się konkurs Start-up Challange. Spośród 100 start-upów wybrano najciekawsze, które zaprezentowały się podczas European Start-Up Days. Z grona finalistów wybrano najlepszą szóstkę. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Start-Up Challenge: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Konstruktor 2018-05-17 22:53:15

    Informacje na temat systemu SENSE nie są precyzyjne. Istnieją inne rozwiązania których montaż też jest bezinwazyjny (nie wiąże się z ingerencją w konstrukcje). Stwierdzenie, że rozwiązanie to "nie ogranicza funkcjonowania monitorowanej przestrzeni" też jest dyskusyjne, ponieważ w linii wiązki laserowej nic nie może się znajdować (nie można zamontować nowej instalacji, powiesić bannera) itd.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA