Nowy fundusz dla startupów: Google będzie wspierać projekty badające sztuczną inteligencją

Google tworzy nowy fundusz dla start-upów - Gradient Ventures. Wesprze start-upy zajmujące się rozwojem technologii opartych na sztucznej inteligencji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy fundusz dla startupów: Google będzie wspierać projekty badające sztuczną inteligencją

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

14 lip 2017 12:41


Gradient Ventures to nowy fundusz Google, który wesprze start-upy zajmujące rozwojem technologii opartych na sztucznej inteligencji. Jego celem jest mentoring i pomoc startupom na bardzo wczesnym etapie wzrostu, takim, które na warsztat wzięły sztuczną inteligencję.

Pieczę nad nowym funduszem sprawować będzie Anna Patterson, która dotychczas pełniła funkcję wiceprezesa ds. inżynierii i odpowiadała ze integrację rozwiązań bazujących na SI z innymi usługami Google.

Czytaj też: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

Za pośrednictwem Gradient zapewnimy spółkom portfelowym kapitał, zasoby, dostęp do ekspertów i udział w bootcampach dotyczących sztucznej inteligencji - deklaruje Anna Patterson na firmowym blogu.

Jej zdaniem znamy już sporo niesamowitych rozwiązań opartych na algorytmach maszynowego uczenia. Jednak nadal wiele pozostaje jeszcze do odkrycia. Dobre pomysły potrzebują wsparcia aby rozwinąć skrzydła, a sztuczna inteligencja to przyszłość. Giganci jak Google, Facebook, Apple, czy Microsoft nie szczędzą środków, jeśli chodzi o rozwój SI.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.