PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Mateusz Morawiecki spotkał się z Satyą Nadellą. Nowa inicjatywa dla start-upów w Polsce

Startberry to nowa inicjatywa wspierania młodych spółek w wejściu na rynek, która została ogłoszona w środę (29 marca) w Ministerstwie Rozwoju podczas spotkania z wicepremiera Mateusza Morawieckiego z Satyą Nadellą, CO Microsoftu, Jackiem Kędziorem, partnerem zarządzającym EY Polska oraz Tomaszem Rutkowskim, CEO Senfino.

  • Autor: JS
  • 29 mar 2017 15:13
Mateusz Morawiecki spotkał się z Satyą Nadellą. Nowa inicjatywa dla start-upów w Polsce
Spotkanie odbyło się w Ministerstwie Rozwoju. (fot. Ministerstwo Rozwoju/twitter)
REKLAMA

• Startberry umożliwi zaproponowanie rozwijającym się projektom startup-owym kompletnej oferty wsparcia, zarówno technologicznego, jak i biznesowego.

• Młode spółki działające w ramach programu będą miały dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań chmurowych Microsoft, wiedzy technicznej, usług konsultingowych oferowanych przez EY oraz mentoringu i wsparcia Senfino.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Nowa przestrzeń współpracy zostanie uruchomiona w lipcu 2017 roku przy ulicy Grochowskiej w Warszawie. 

Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów, Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na istotność projektu dla rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej. - Polska w perspektywie kilku lat ma ambicje stać się europejskim hubem nowych technologii. Taki potencjał w naszej młodej gospodarce widzimy nie tylko my, ale widzą też światowi eksperci. Skuteczne konkurowanie na arenie międzynarodowej będzie możliwe tylko wówczas, gdy polskie firmy w pełni rozwiną swój potencjał innowacyjny oraz zdolność do kreowania nowych i przełomowych modeli biznesowych, produktów i usług - powiedział Morawiecki.

- Mamy w Polsce fantastycznych absolwentów uczelni technicznych, mamy zorientowaną na wysokie technologie rządową strategię rozwoju, mamy wreszcie polskie startupy coraz śmielej podbijające rynki zagraniczne. Cieszymy się, że dostrzegają to tacy znaczący rynkowi gracze jak twórcy inicjatywy Startberry. To miejsce, gdzie będą mogły kiełkować młode, lokalne firmy, które już wkrótce dorównają sukcesowi światowych marek. Dzięki zaangażowaniu wszystkich partnerów, zarówno po stronie rządowej, jak i biznesowej, młody polski biznes zyskuje wsparcie w drodze na szczyt – zaznaczył.

Ogłoszona w środę (29 marca) wspólna inicjatywa Senfino, EY i Microsoft umożliwi zaproponowanie rozwijającym się projektom startup-owym kompletnej oferty wsparcia, zarówno technologicznego, jak i biznesowego. Obok inspirującej przestrzeni do pracy, młode spółki działające w ramach Startberry będą miały dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań chmurowych Microsoft, wiedzy technicznej, usług konsultingowych oferowanych przez EY oraz mentoringu i wsparcia Senfino.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mateusz Morawiecki spotkał się z Satyą Nadellą. Nowa inicjatywa dla start-upów w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA