PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mają patent na braki specjalistów IT. Przekonali do siebie inwestorów

  • Autor: PAP/AH
  • 22 maj 2019 16:16

Startup technologiczny Talent Alpha w rundzie seed (finansowania fazy zalążkowej) pozyskał od zewnętrznych inwestorów 18,5 mln zł. Firma łączy duże podmioty, poszukujące specjalistów IT, z mniejszymi dostawcami usług, zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej.

Mają patent na braki specjalistów IT. Przekonali do siebie inwestorów
Start-up tworzy nowy model usług IT oparty o ideę Human Cloud. fot. Freeimages
REKLAMA

20 maja start-up podpisał umowę z funduszem inwestycyjnym Aper Ventures, finansowanym ze środków Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR Ventures), oraz z prywatnymi inwestorami na łączną kwotę 18,5 mln złotych. Informacja o inwestycji została ogłoszona podczas konferencji Impact'19. Firma przeznaczy środki na rozwój technologii, budowę relacji z klientami i partnerami, promocję i wzrost wewnętrzny.

Czytaj także: PFR Ventures uruchomił już 29 funduszy venture capital

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Udało nam się przekonać do siebie poważnych inwestorów zaledwie osiem miesięcy po rozpoczęciu działalności. To dowodzi, jak wielki spółka ma potencjał - podkreśla członek zarządu Talent Alpha Mike Kennedy, były dyrektor wykonawczy w Goldman Sachs.

Założony we wrześniu 2018 r. przez Przemysława Berendta, Mike'a Kennedy'ego i Szymona Niemczurę start-up tworzy nowy model usług IT oparty o ideę Human Cloud. Ma to być odpowiedź na ogromny niedobór specjalistów technologicznych na światowych rynkach. Zapewnia dużym graczom współpracę z elastycznymi, doświadczonymi zespołami IT z różnych krajów, zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie daje mniejszym lokalnym firmom szansę na rozwój, a inżynierom możliwość pracy przy ciekawych projektach - bez konieczności zamiany małej firmy na korporację - tłumaczą założyciele Talent Alpha.

- Naszą grupą docelową są przedsiębiorstwa z listy Fortune 500. Mamy potwierdzone zainteresowanie z ich strony. Międzynarodowym firmom dostarczamy zespoły o sprawdzonych kompetencjach, prowadzone przez doświadczonych menedżerów. Z drugiej strony wspieramy rozwój małego i średniego biznesu - wskazał dyrektor generalny Talent Alpha Przemysław Berendt, wcześniej globalny wiceprezes firmy Luxoft.

Spółka zaczęła już realizację kontraktów dla kilku klientów, z kolejnymi kilkoma - z USA, Hongkongu i Europy Zachodniej - prowadzi zaawansowane rozmowy. Firma nawiązała już także współpracę z blisko sześćdziesięcioma Software House'ami z Polski, Białorusi, Czech, Litwy, Ukrainy i Rumunii, zatrudniającymi w sumie kilka tysięcy pracowników. Buduje też platformę technologiczną, opartą o sztuczną inteligencję, która ma nie tylko ułatwić klientom kontakt z dostawcami, ale też dopasowywać specjalistów do konkretnych potrzeb danego projektu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mają patent na braki specjalistów IT. Przekonali do siebie inwestorów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA