PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Konkurs na najlepszy biznesplan szansą na rozwinięcie własnego biznesu

  • Autor: PAP/MN
  • 6 maj 2017 9:35

We Wrocławskim Parku Technologicznym konkurs na najlepszy biznesplan.

Konkurs na najlepszy biznesplan szansą na rozwinięcie własnego biznesu
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 maja. (fot. pixabay)
REKLAMA

• Studenci, absolwenci, doktoranci oraz pracownicy naukowi mogą zgłaszać się do organizowanego przez Wrocławski Park Technologiczny konkursu na najlepszy biznesplan.

• Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotowanie biznesplanu zawierającego najważniejsze założenia przedsięwzięcia i prognozy jego działalności.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Zwycięzcy otrzymają m.in. pakiet usług, które pomogą w założeniu własnego biznesu lub jego rozwijaniu.

• O start-upach będziemy dyskutować również podczas European Start-Up Days, który odbędzie w dniach 11-12 maja 2017 r. w Katowicach.

Konkurs "Why Start Up a Business?" jest organizowany we Wrocławskim Parku Technologicznym po raz drugi. W tym roku zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja - poinformowała rzeczniczka Wrocławskiego Parku Technologicznego Barbara Bednarek-Małecka.

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. "Do udziału mogą zgłaszać się osoby, które dopiero planują rozpocząć działalność gospodarczą, jak i początkujący przedsiębiorcy działający w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw" - poinformowała Bednarek-Małecka. Firma jednak nie może być zarejestrowana dłużej niż 12 miesięcy.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotowanie biznesplanu zawierającego najważniejsze założenia przedsięwzięcia i prognozy jego działalności. Przy ocenie zgłoszonych prac pod uwagę będą brane takie kryteria jak: unikalność pomysłu, prognozy finansowe i uzasadnienie rynkowe - dodała rzeczniczka.

Czytaj też: Od pomysłu do firmy. European Start-up Days szansą dla stu najlepszych start-upów

Zwycięzcy otrzymają od Wrocławskiego Parku Technologicznego m.in. pakiet usług pomocny w rozwijaniu biznesu. Będą to bony na realizację usług świadczonych przez Wrocławski Park Technologiczny, bezpłatne korzystanie z powierzchni biurowej, dostęp na preferencyjnych warunkach do laboratoriów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt oraz nagrody pieniężne.

Bednarek-Małecka podkreśliła, że we Wrocławskim Parku Technologicznym realizowane są projekty, które zostały nagrodzone w pierwszej edycji konkursu.

To m.in. pomysł naukowców z Politechniki Wrocławskiej na produkcję i sprzedaż nanocząstek srebra i złota jako dodatków do produkcji kosmetyków. Realizowane są również projekty mobilnego robota inspekcyjnego służącego do lokalizowania awarii w sieciach wodno-kanalizacyjnych oraz bezzałogowych samolotów bliskiego zasięgu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Konkurs na najlepszy biznesplan szansą na rozwinięcie własnego biznesu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA