Kielecki Park Technologiczny ma pomysł na przyciągnięcie start-upów

Kielecki Park Technologiczny ogłosił przetarg na wykonanie projektów budowlanego i wykonawczego inkubatora California, nowoczesnego biurowca dla start-upów. Koszt inwestycji, która ruszy w pierwszej połowie 2019 roku, wyniesie około 85 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kielecki Park Technologiczny ma pomysł na przyciągnięcie start-upów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

10 sty 2018 20:27


Jak powiedział dyr. KPT Szymon Mazurkiewicz przetarg dotyczy "wykonania projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych do realizacji przedsięwzięcia. "Wykonawca będzie również zobowiązany do zrealizowania projektów wykonawczych i kosztorysowych. Zwycięska firma będzie pełnić także nadzór autorski nad realizacją inwestycji" - podkreślił Mazurkiewicz.

Dodał, że budowa nowoczesnego inkubatora ma na celu wsparcie działalności start-upowej. "Chcemy w ten sposób przyciągnąć do naszego miasta i regionu młodych ludzi z ciekawymi, innowacyjnymi pomysłami. W inkubatorach, które już u nas funkcjonują, nie ma już wolnych powierzchni biurowych. California to będzie jeden z największych inkubatorów w Europie środkowo-wschodniej" - zapewnił dyr. KPT.

Inkubator ma stanąć w sąsiedztwie ronda, które powstanie u zbiegu ulic Olszewskiego i Witosa. Biurowiec o powierzchni ponad 14 tys. metrów kwadratowych będzie miał sześć kondygnacji i podziemny parking dla 200 samochodów.

"Znajdą się tam nowoczesne pomieszczenia biurowe, laboratoryjne i niewielka przestrzeń produkcyjna. Będziemy dysponowali pomieszczeniami od 14 do kilku tysięcy metrów kwadratowych. Będą także przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji - konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa. Chcemy, aby w inkubatorze zafunkcjonował tzw. ekosystem, który będzie wspierał start-upy na każdym etapie ich rozwoju" - zaznaczył Mazurkiewicz.

Firmy - zainteresowane udziałem w przetargu - swoje oferty mogą składać do 14 lutego. Dyr. KPT dodał, że prace budowlane mają się rozpocząć w pierwszym kwartale 2019 roku i potrwają przynajmniej 2,5 roku. Koszt budowy inkubatora California wyniesie około 85 mln zł. KPT stara się o dofinasowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.