Jubileuszowa edycja Konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości

Po raz 15. zainaugurowano w czwartek (4 stycznia) w Poznaniu konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Współtworzą go dwa samorządy, zaś uczestnictwo nie wiąże się z opłatami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jubileuszowa edycja Konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

4 sty 2018 16:45


Laureatem Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości może zostać średni, mały lub mikro przedsiębiorca oraz start-up, który notuje sukcesy na rynku, posiada ciekawą ofertę, wykorzystuje innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a prowadzona przez niego działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Współorganizatorami konkursu są samorządy stolicy Wielkopolski i powiatu poznańskiego.

Jak podkreślił na konferencji prasowej inicjującej tegoroczną edycję konkursu starosta poznański i przewodniczący kapituły Jan Grabkowski, w Poznaniu i powiecie poznańskim działa w sumie ok. 160 tys. przedsiębiorstw.

"Budujemy ten konkurs od 15 lat zawsze podkreślając, że jest to przedsięwzięcie darmowe dla uczestników i organizowane przez dwa samorządy. Liczymy na udział firm, które notują sukcesy na rynku, cechuje je przedsiębiorczość, rozwijają swoją działalność społeczną czy rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Jestem przekonany, że właśnie takich przedsiębiorców nie brakuje w powiecie i Poznaniu" - powiedział.

Jak podkreślił, przykłady firm, które odniosły sukces w poprzednich edycjach konkursu udowodniły, że udział w tym przedsięwzięciu jest opłacalny; przedsiębiorstwa te są bardziej rozpoznawalne na rynku, zapraszane do udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, targach i misjach gospodarczych.

Jak podkreślono w trakcie konferencji, na zwycięzców, poza tytułem, czekają nagrody o łącznej wartości ponad 150 tys. zł. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Politechnika Poznańska ufundowały bezpłatne studia podyplomowe, Międzynarodowe Targi Poznańskie - powierzchnię wystawienniczą na targach, zaś partnerujący konkursowi bank - preferencyjne warunki obsługi firmowego rachunku.

Przez 14 lat trwania konkursu tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości otrzymało blisko 90 firm. Do konkursu przystąpiło ponad 700 podmiotów. Zgłoszenia w tegorocznej edycji przyjmowane są do końca lutego. Gala finałowa odbędzie się w kwietniu 2018 r. w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.