Publikacja Top Disruptors in Healthcare ukazała się w połowie stycznia. To kompleksowe opracowanie nt. polskich start-upów medycznych. Raport przygotowały Polska Federacja Szpitali oraz Młodzi Menedżerowie Medycyny.

Raport stanowi wynik ponad półrocznych prac zespołu ekspertów, którzy podjęli się próby zebrania i ustrukturyzowania wiedzy na temat różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce.
Publikacja to ponad 170 stron, zawiera opis 74 start-upów medycznych, co według Polskiego Funduszu Rozwoju stanowi 50 proc. tego rynku.
Czytaj też: Trwa druga edycja Konkursu Start-Up-Med - wyślij zgłoszenie!
Jedną z organizacji, która poparła ideę raportu jest AstraZeneca Pharma Poland. Dlaczego ta publikacja jest potrzebna, mówił Jarek Oleszczuk, prezes firmy:
- Postęp naukowy i technologiczny naszej firmy nie byłby możliwy bez współpracy ze środowiskami akademickimi, organizacjami pożytku publicznego, stowarzyszeniami pacjentów, a także z innowacyjnymi start-upami medycznymi. Właśnie dlatego wsparliśmy inicjatywę̨ stworzenia raportu i w dalszym ciągu będziemy wspierać́ polskie start-upy nie tylko w ekspansji na rynku polskim, lecz także za granicą - mówił.
Wśród wspierających pomysł raportu jest także PZU Zdrowie. Jedna z kluczowych spółek medycznych w Polsce. - Chcemy, aby nasze usługi odpowiadały na potrzeby pacjentów, dlatego cały czas śledzimy innowacyjne rozwiązania. Z najbardziej zaawansowanymi start-upami prowadzimy programy pilotażowe lub wdrażamy ich pomysły - dopowiadała Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie. Jak sama mówi, jej ambicją jest nawiązać́ współpracę z licznymi przedsiębiorstwami i wspólnie zmieniać́ rynek opieki zdrowotnej w Polsce.
Organizacje zainteresowane współpracą i/lub uzyskaniem rozszerzonej wersji raportu, a także start-upy będące zainteresowane udziałem w II edycji publikacji czy w wydarzeniach związanych promocją raportu są zaproszone do kontaktu z dyrektor zarządzającą Polskiej Federacji Szpitali, Ligią Kornowską.



Słowa kluczowe
- start-upy
- Polska Federacja Szpitali
- Ministerstwo Zdrowia
- Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
- Agencja Badań Medycznych
- PFR
- Polski Fundusz Rozwoju
- AstraZeneca
- PZU
KOMENTARZE (0)