PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Jacek Santorski, Dariusz Żuk i Małgorzata Bonikowska o tym jak osiągnąć sukces

- Determinacja jest szalenie istotna. Przedsiębiorcę sukcesu nie poznaje się po tym, ile porażek miał po drodze, ale jak szybko z nich się podniósł - mówi Dariusz Żuk, prezes Business Link Poland. Zobaczcie co dla was wynieśliśmy z debaty „Potknę się, ale wstanę. Sukces mnie nie oślepi. Wnioski z historii porażek i sukcesów – przydatna lekcja na przyszłość“, która odbyła się w ramach European Start-Up Days.

Jacek Santorski, Dariusz Żuk i Małgorzata Bonikowska o tym jak osiągnąć sukces
Co może pomóc przejść przez szereg porażek? Jak twierdzi Dariusz Żuk, istotna jest świadomość, że w komforcie nikt nie odniósł sukcesu (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Płaska struktura, brak menedżerów, zbędnej biurokracji, hierarchii wewnętrznej i systemu motywacyjnego - dla niektórych brzmi jak utopia. Dla innych turkusowe firmy to ideał, do którego chcą dążyć. Okazuje się, że są i takie, które działają w ten sposób od kilkunastu lat.

- Turkus to nazwanie czegoś, co start-upy starają się robić od 15 lat. Od samego początku dajemy swobodę działania w inkubatorach. Każdy ma swój udział w przychodach, a zarobionymi pieniędzmi zarządza samodzielnie. Tak działaliśmy kilkanaście lat temu i był to dopiero zalążek turkusowej firmy – komentuje Dariusz Żuk, prezes Business Link Poland. - Zauważyliśmy, że do swobody działania trzeba dołożyć dobieranie odpowiednich osób, które będą w 100 proc. czuły to, co robią. W przeciwnym razie nawet najlepszy model organizacji nie pomoże. Chcemy, by ludzie sami przejmowali inicjatywę, a nie żeby byli do czegoś zmuszani przez nas - dodaje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dariusz Żuk, prezes Business Link Poland (Fot. PTWP)
Dariusz Żuk, prezes Business Link Poland (Fot. PTWP)

Sukcesy i porażki

Sukces i porażka są wpisane w start-upową codzienność. Ważne, by nie poddawać się i być zdeterminowanym do dalszego działania.

- Czasem jest tak, ze mam poczucie, że tylko mi coś się nie udaje. Rzeczywistość jest jednak inna – klęski ponosi każdy. Wszyscy mierzymy się z podobnymi trudnościami i problemami. Kto z nas nie miał problemów ze wspólnikiem, odejściem pracowników czy motywacją zespołu? - pyta Żuk.

O istocie doboru kadry mówi również Jacek Santorski, psycholog biznesu. - James Collins w swojej książce „Od dobrego do wielkiego“, która jest o elitach biznesu, jako jeden z kluczowych kryteriów przetrwania na rynku wymienia bezwzględność i brak kompromisu, jeśli chodzi o obsadzanie kluczowych stanowisk w firmie – podkreśla.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jacek Santorski, Dariusz Żuk i Małgorzata Bonikowska o tym jak osiągnąć sukces

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA