PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Handlowców czeka prawdziwa rewolucja? Sztuczna inteligencja odmieni ich pracę

- Firmy oszczędzają czas handlowców, dzięki czemu można alokować ich do innych zadań. Wiele się mówi o tym, że automatyzacja zabiera pracę, a jest dokładnie odwrotnie - potencjał ludzi zostaje uwolniony  - Konrad Szczukiewicz, członek zarządu w Shelfwise opowiada o rozwiązaniu, które może zmienić podejście do pracy handlowców i robienia zakupów.

Handlowców czeka prawdziwa rewolucja? Sztuczna inteligencja odmieni ich pracę
Konrad Szczukiewicz, członek zarządu w Shelfwise (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Shelfwise to jeden z sześciu start-upów, które wygrały tegoroczny konkurs Start-Up Challenge. Oprogramowanie do monitoringu półek sklepowych w czasie rzeczywistym zachwyciło jury.
  • Firmy wydają miliony na reklamę, natomiast z badań wynika, że 70 proc. klientów podejmuje decyzje zakupowe, stojąc przed półką sklepową.
  • Z drugiej strony analiza ekspozycji sklepowych półek pochłania sporo czasu handlowców.
  • Platforma, którą stworzył start-up Shelfwise, pozwoli handlowcom nie tylko zaoszczędzić czas i przeprowadzić audyt półek w kilka minut, ale również uwolnić ich potencjał i skupić się na budowaniu marki.

*******

Stworzyliście aplikację do analizy ekspozycji pólek sklepowych. Skąd wziął się pomysł?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Konrad Szczukiewicz, członek zarządu w Shelfwise: - Tak naprawdę to pomysł przyszedł do nas. Oddział firmy Philip Morris w Singapurze szukał tego typu rozwiązania dla swoich przedstawicieli handlowych.

Analiza ekspozycji sklepowych półek pochłania sporo czasu handlowców, dlatego firma zdecydowała postawić na automatyzację w tym obszarze. Gdy otrzymaliśmy zapytanie ofertowe, sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w branży FMCG i czy jest szersze zapotrzebowanie na tego typu rozwiązanie. Okazało się, że firmy wydają miliony na reklamę, z kolei z badań wynika, że 70 proc. klientów podejmuje decyzje zakupowe, stojąc przed półką sklepową. Udało nam się wygrać przetarg i stworzyliśmy aplikację.

Jakie korzyści może zyskać firma dzięki aplikacji?

- Po pierwsze – o czym już wspomniałem – firmy oszczędzają czas handlowców, dzięki czemu można alokować ich do innych zadań. Wiele się mówi o tym, że automatyzacja zabiera pracę, a jest dokładnie odwrotnie - potencjał ludzi zostaje uwolniony.  Platforma pozwala pracownikom skupić się na obowiązkach, które kreują większą wartość dodaną – na relacjach międzyludzkich. Przedstawiciel handlowy spędzi w danym sklepie tyle samo czasu, ale zamiast poświęcić go na powtarzalny i nudny audyt półki, będzie mógł skupić się na rozmowie z kierownikiem sklepu i budować relację oraz markę firmy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Handlowców czeka prawdziwa rewolucja? Sztuczna inteligencja odmieni ich pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA